Real Sociedad 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Real opet slomio protivnika u drugom dijelu za vrh tablice, Modriću mrvice

Matej Kačan • ponedjeljak, 22.06.2020.

Kao i protiv Valencije, nogometaši Real Madrida su do pobjede protiv Real Sociedada došli golovima u drugom dijelu te su 2:1 pobjedom iskoristili kiks Barcelone za skok na prvo mjesto...

U pobjedama Real Madrida se već polako vidi obrazac. Slično kao i protiv Valencije, Real pobjeđuje kad protivnik padne u drugom dijelu, a ključna figura je uglavnom Karim Benzema. Tako je bilo i u Sociedadu gdje su golovi padali nakon 50. minute.

Real Sociedad - Real Madrid Rezultati uživo

Bio je Real bolji i u prvom dijelu, ali ozbiljnijih šansi osim one Benzemine u 34. minuti nije bilo. I taj je udarac francuskog napadača uspješno obranio Alejandro Remiro pa se na poluvrijeme išlo s miroljubivih 0:0.

Inače mlada, vrlo potentna i napadački nastrojena ekipa Sociedada nije imala onu oštrinu kakva ju inače krasi pa je domaćina tek zaostatak trgnuo i ubacio u stanje napadanja. A zaostatak je došao nakon što je Vinicius ispremiješao obranu domaćina te je srušen baš pri udarcu na petercu.

VAR je potvrdio odluku suca, a s bijele točke je siguran kapetan Sergio Ramos koji je poslao loptu u jednu, a vratara u drugu stranu. Bio je to znak da Sociedad napadne, a igra domaćina se popravlja ulaskom Adnana Januzaja u 60. minuti.

Baš je Januzaj zabio gol deset minuta nakon ulaska, ali je to učinio iz nedozvoljene pozicije pa Madrid zadržava vodstvo, a praktički u sljedećem napadu ga i udvostručuje. Valverde je gotovo očajnički ubacio sa same linije gol auta, a loptu je na rubu peterca primio Benzema.

On se okrenuo i malo pobjegao unatrag, a onda je pogodio bliži kut te postavio 2:0. No trebalo je pregledavati VAR snimku zbog možebitnog igranja rukom Benzeme pri primanju lopte, ali je zviždaljka nakon penala i poništenog gola i po treći put naklonjena kraljevskom klubu i gol stoji.

Sociedad je napao i više nije imao što za izgubiti. Pogodak je došao u pravo vrijeme, u 83. minuti da ostane dovoljno vremena za traženje remija. Roberto Lopez je ubacio s desne strane, a lopta je preletjela svoju primarnu metu. No na drugoj stativi je spreman Merino koji zakucava loptu u mrežu.

No taj je pogodak na kraju ipak ispao počasni, umjesto da inicira preokret ili bod. Luka Modrić je ušao u 89. minuti, a uspio je i zaraditi žuti karton duboko u sudačkoj nadoknadi. Real je tako iskoristio kiks i remi Barcelone kod Seville te je došao na istih 65 bodova kao i Katalonci, ali je preuzeo vrh zbog boljeg međusobnog omjera.

U sljedećem kolu Real bi trebao imati lakši posao protiv Mallorce, dok Sociedad nakon dva vezana poraza treba braniti svoju šestu poziciju i mjesto u Europskoj ligi, a to si može olakšati pobjedom nad Celtom.