Letica pokleknuo tek u 93. minuti u debiju u SPAL-u, Napoli svladao Jurićevu Veronu

Mihaela Bradovski • utorak, 23.06.2020.

U prva dva susreta talijanske Serie A ovog utorka, gosti su odnijeli pobjedu. Napoli je slavio u Veroni, a Cagliari je odnio pobjedu iz Ferrare...

Ivan Jurić s Veronom nije uspio doći do vrlo važne pobjede u borbi za Europu. Ugostio je Napoli i upisao poraz 2:0, ali u susretu u kojem je i Verona imala prilika te mogla barem do boda.

Ipak, Napoli je potvrdio odličan ulazak u restart sezone, podsjećamo, nedavno je osvojio Kup finalnim slavljem protiv Juventusa, a ovom pobjedom u Veroni dobro je nastavio i u prvenstvu.

U izjednačenom dvoboju Verona je morala povesti sredinom prvog dijela kada je Valerio Verre promašio nemoguće. Bio je doslovno sam na metar od gola i pred praznom mrežom, ali uspio je to nekako promašiti.

Napoli je zato poveo u 38. minuti pogotkom Arkadiusza Milika.

U drugom dijelu domaćin je poslao loptu u mrežu u 61. minuti, ali pogotku Faraonija prethodilo je igranje rukom i nakon pregledavanja snimke, pogodak nije priznat.

U završnici susreta domaćin je krenuo na sve ili ništa, ali do pogotka su stigli gosti. U 90. minuti Ghoulam je ubacio iz kornera, a Hirving Lozano je povisio na 2:0 iz blizine.

U drugom susretu Cagliari je gostovao kod SPAL-a i upisao 1:0 pobjedu zahvaljujući golu u 93. minuti.

Na vratima SPAL-a debitirao je Karlo Letica i dobro je odradio posao. Kod Pogotka je Marko Rog pucao snažno izvana, lopta je odskočila pred Leticom koji se snašao i odbio loptu na stranu, ali braniča domaćina nije bilo nigdje, do lopte dolazi Joao Pedro i pronalazi Giovannija Simeonea koji pogađa praznu mrežu.

Rog je odradio cijelu utakmicu, jednako kao i Letica.