Atletico autogolom do pobjede, Getafe uzeo bod u Valladolidu

Branimir Korać • utorak, 23.06.2020.

Madridski Atletico stigao je do treće uzastopne pobjede i to treće bez primljenog gola. Slavio je u gostima kod Levantea s 1:0...

U nimalo jednostavnom dvoboju Atletico je u gostima stigao do pobjede kod Levantea s minimalnih 1:0. Presudio je autogol u ranoj fazi susreta, nakon toga domaćin je tražio poravnanje, ali napadači Levantea bili su izrazito neprecizni.

Iako je Levante do kraja susreta skupio čak 12 udaraca prema golu Jana Oblaka, vratar Atletica nije imao previše posla jer su lopte odlazile van okvira gola ili su pak zapinjale u bloku.

Trenutak odluke dogodio se u 15. minuti kada je Llorente dobio dobru loptu na ulasku u 16 metara, sjajno se okrenuo i tražio na petercu Diega Costu, ali domaći braniči reagirali su brže i u konačnici sami poslali loptu u mrežu, točnije Bruno Gonzalez.

U nastavku susreta Atletico je imao bolje prilike, pokušavao je i domaćin, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom susretu Valladolid je ugostio Getafe, a završeno je remijem 1:1. Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu kada su gosti poveli, ali vrlo brzo se Valladolid vratio u utakmicu.

U 41. minuti do lopte je u 16 metara domaćina stigao Jaime Mata, nije previše razmišljao i pospremio ju je sa 7-8 metara u prvi kut.

Nije se dugo čekalo na odgovor, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela dosuđen je kazneni udarac za domaćina, loptu je preuzeo Enes Unal i pogodio za 1:1.

Bio je to i konačan rezultat, Getafe je tako upisao već treći remi u nizu.