Juventus slavi, Lazio kiksao kod Atalante

Jan Šneler • srijeda, 24.06.2020.

Nakon remija Intera protiv Sassuola, Lazio je također u 27. kolu kiksao i prosuo bodove kod Atalante...

Činjenica da je Lazio poražen od Atalante u sklopu 27. kola Serie A ne bi bila pretjerano čudna da momčad iz Rima nije imala ogromnu prednost na početku susreta. Time su poput Intera značajno ugrozili šanse za naslov prvaka i izuzetno razveselili navijače Juventusa.

Lazio je doslovno sve imao u svojim rukama i to nakon svega desetak minuta susreta. Već u petoj minuti utakmice M De Roon pokušava izbiti loptu nakon jednog ubačaja Lazija, no pogađa svoju mrežu. Imao je igrač Atalante dobe namjere, mada će kad pogleda videosnimku vidjeti da nije bilo potrebe za takvim paničnim ispucavanjem.

Uzdrmalo je to domaće igrače, a dotukao ih je u 11. minuti Sergej Milinković-Savić fenomenalnim šutom s dvadesetak metara kojim je neobranjivo pogodio mrežu domaćeg sastava. Igrači se još nisu niti pošteno zagrijali, a Lazio je imao 0:2 i to protiv izuzetno neugodnog protivnika.

Atalanta - Lazio Rezultati uživo

Mogao je sve dileme riješiti već u prvih pola sata najbolji igrač Lazija Ciro Immobile, ali njegovi pokušaji odlazili su pored gola. Pred sam kraj prvog dijela, u 38. minuti Atalanta je uspjela smanjiti. Robin Gosens u skoku je glavom pogodio za 1:2. Domaći su počeli igrati sve bolje i sve više napadali što se pokazalo dobitnim u nastavku susreta.

Od Lazija nismo vidjeli gotovo ništa u nastavku i kazna je stigla. Prvo je u 66. minuti Ruslan Malinovsky fenomenalnim udarcem donio Atalanti izjednačenje, da bi u 80. minuti Jose Palomino iskoristio nepažnju gostiju i nakon kornera glavom zakucao za konačnih 3:2 i pobjedu Atalante nakon nevjerojatnog preokreta. Dodajmo kako Mario Pašalić zbog akumuliranih kartona nije imao pravo nastupa.

Roma nastavlja borbu za mjesto u Ligi prvaka i još uvijek ne odustaje od te misije. Trenutno zaostaje za Atalantom šest bodova, no još je do kraja ostalo 10 utakmica. U 27. kolu Sampdoria je došla vrlo rano do vodstva preko Manola Gabbiadinija. Ipak, nakon što su bili bolja momčad tijekom većeg dijela susreta, nogometaši Rome uspjeli su preokrenuti.

Pogađali su okvir gola, dosta promašivali, ali spas su našli u Edinu Džeki koji je prvo u 65. minuti donio izjednačenje Romi, da bi dvadeset minuta kasnije poentirao za konačno slavlje Vučice. Nikola Kalinić ušao je u igru u 85. minuti kada je zamijenio Henrika Mhitarjana.