Arsenal i Burnley se pobjedama učvrstili u sredini

Matej Kačan • četvrtak, 25.06.2020.

Svoje sigurne pozicije u sredini tablice Premier lige su pobjedama u sklopu 31. kola učvrstili Arsenal i Burnley koji su svladali momčadi iz donjeg doma ljestvice...

Nakon vrlo neugodna dva poraza od Manchester Cityja i pogotovo, Brightona, Arsenal je napokon nakon pauze malo došao do zraka te je upisao svoj prvi trijumf nakon ožujka i pobjede nad West Hamom. Nesretnici su na svom St. Mary'su bili nogometaši Southamptona.

Dobro su Sveci krenuli u nastavak uvjerljivim trijumfom kod Norwicha, a i protiv Arsenala se Southampton pokazao dostojnim protivnikom, ali je nastavak proboja u sredinu ljestvice spriječila realizacija.

Bolje je krenuo Arsenal za kojeg je čak Edward Nketiah i zabio u osmoj minuti, ali je bio u zaleđu, a samo dvije minute kasnije Pierre-Emerick Aubameyang pogađa gredu i Arsenal ostaje na 0:0 umjesto s dva gola u džepu.

No nije trebalo dugo čekati na vodstvo jer u 20. opet pogađa Nketiah koji je ovaj put u dozvoljenoj poziciji. Katastrofalna greška golmana McCarhtyja koji pokušava izbiti, ali pogađa napadača Arsenala koji potom pogađa praznu mrežu i Arsenal vodi.

No primirio se nakon toga Arsenal i Southampton je zaigrao bolje, a u 73. i 78. je imao sjajne dvije šanse za izjednačenje. No, na nesreću domaćina, Nathan Redmond i Shane Long će dugo pamtiti svoje loše pokušaje koji su ubrzo kažnjeni.

U 85. je posao Southamptonu uvelike otežan nakon što je Jack Stephens ranije morao na tuširanje zbog neopreznog starta na Aubameyangu, a samo minutu kasnije se nakon odbijanca na pravom mjestu u pravo vrijeme našao Joseph Willock koji pogađa za 2:0 i sigurna tri boda za Arsenal.

Tako su Topnici iskoristili poraz Sheffielda te su došli na samo bod od osmog mjesta, dok za vratom pušu Crystal Palace i Burnley koji je u istom terminu došao do tri boda protiv Watforda. Velika dominacija Burnleyja nije oplođena u prvom dijelu usprkos više sjajnih prilika pa se na odmor išlo s 0:0.

Burnley - Watford Rezultati uživo

Zato je Burnley do pogotka vrijednog tri boda došao u drugih 45 minuta u kojima je, ironično, bolji bio Watford. No domaćin ima svog heroja u 73. minuti, a to je bio Jay Rodriguez koji se vinuo najviše nakon ubačaja Dwighta McNeila te je pogodio mrežu za tri boda.