HT Prva liga, 31. kolo, 25.06.2020, 21:05 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Nikola Kečkiš (Virovitica)
1:0(1:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Toplak opet bacio svoj bivši klub u očaj, Inter praktički drugoligaš

Matej Kačan • četvrtak, 25.06.2020.

Derbi za ostanak u sklopu 31. kola HT Prve lige su u Varaždinu odigrali Varaždin i Inter, a domaćin je nakon Istre svladao i drugog konkurenta u borbi za ostanak te može računati na malo mira...

Josip Mitrović
55'
34
Mateo Plehan
59'
33
Borna Bilobrk
73'

Tomislav Ivković

Od Varaždina do Varaždina traje niz poraza Intera iz Zaprešića koji sad već broji deset komada i najduži je takav negativni niz još od TŠK Topolovca koji ih je zabilježio 16 zaredom u sezoni 2001/02. Samir Toplak je i ovaj put pobjedom presudio svojoj bivšoj momčadi koja već može praviti planove za drugoligaško društvo.

U susret je bolje krenuo Varaždin koji je u inače mirnom ritmu igre sporadično prijetio, ali bez ozbiljnijih šansi. Pokušavali su u početku Varaždinci preko centaršuteva i dalekometnih pokušaja, ali se jasno osjećao ulog susreta i namjera obje ekipe da ne izgube.

No u 33. minuti se dogodio trenutak koji je otvorio susret. Po tko zna koji put je ubačaj u kazneni prostor Intera poslao Petar Mamić, a obrana gostiju je opasno kiksala kad je dopustila Jorgeu Obregonu da nesmetano dočeka loptu i plasira ju u mrežu za svoj novi pogodak i vrijedno vodstvo Varaždina.

Živnula je igra nakon pogotka, podigao se i ritam, ali s njim i greške. Nije nijedna ekipa mogla povezati nešto smisleno i uigrano do kraja poluvremena, tek su Varaždinci tražili penal nakon što je lopta u lakat pogodila Vegu. No VAR je rekao da namjere igranja rukom i prostora da se izbjegne lopta nije bilo i na odmor se ide s 1:0.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u visokom ritmu koji se nametnuo nakon pogotka, a ovaj put i Inter odgovara hrabrim napadima i inicijativom. No, na žalost obožavatelja Diva iz predgrađa, ništa ne može ozbiljnije do Nevistića jer Toplakova momčad drži čvrst blok na svojih 20 metara i ništa ne prolazi.

S druge se strane pokušava iz daljine, a oko 75. minute Varaždin kreće s jačim pritiskom u potrazi za drugim golom koji bi do kraja "ubio" susret. Najbolju, možda i jedinu priliku koja bi to donijela je promašio Obregon koji je s pet metara nakon dodavanja Posavca imao gol na pladnju, ali je katastrofalno promašio cijela vrata.

No neće se mnogo žaliti Varaždinci jer su u četvrtoj minuti nadoknade mogli i primiti pogodak, ali Tomislav Ivković će vjerojatno sanjati sve ono što njegovi igrači promašuju od nastavak natjecanja. Sad sreće nije imao Andrić koji nakon gužve puca s nekih sedam metara, ali se lopta od bloka odbija u stativu.

Ostalo je do kraja 1:0 i Varaždin već može biti poprilično siguran u ostanak, a ni Slaven Belupo nije daleko s četiri boda viška. Inter pak tone prema sve dublje, upisao je i rekordni deseti poraz u nizu i već ga možemo upisati kao novog drugoligaša.