1. HMNL, 17. kolo, 26.06.2020, 20:30 h
Uspinjača Gimka 6:4 AMNK Universitas Split

Uspinjača u zadnjih deset minuta do pobjede i gura Universitas van doigravanja

Branimir Korać • subota, 27.06.2020.

U prvom susretu 17. kola 1. HMNL Uspinjača je ugostila Universitas i upisala pobjedu 6:4. Ovim porazom Universitas se udaljava od doigravanja i čak može ispasti iz lige...

Gledajući zadnjih pet kola, Uspinjača je najbolja momčad lige. Stvari su se posložile u momčadi Koraba Morine, a u zadnjih pet kola Uspinjača je upisala četiri pobjede i remi.

S druge strane Universitas izgleda upravo suprotno. Upisao je u zadnjih pet kola četiri poraza i pobjedu te nije čudno što tone prema dnu. Za njega je opasno i buđenje Splita koji ga može preskočiti na ljestvici i tako dodatno zakomplicirati život gradskom rivali i pogurnuti ge prema Drugoj ligi.

Uspinjača je u međusobnom dvoboju odnijela pobjedu 6:4 u zanimljivom dvoboju koji je odlučen u zadnjih deset minuta.

Domaćin je imao prednost na poluvremenu 2:1 zahvaljujući preokretu nakon što je Peša doveo Universitas u vodstvo. Koturović i Toth zabili su za 2:1.

U drugi dio bolje ulaze gosti i Crnjac i Tustonjić rade preokret na 3:2, no Tustonjić u 29. minuti zarađuje drugi žuti karton i domaćin u četiri minute radi 4:0 uz dva gola Koturovića te po jedan Totha i Uremovića. U završnici susreta Juretić je samo smanjio na 6:4.

Pogled na ljestvicu govori u koliko je teškoj situaciji Universitas, kolo prije kraja je predzadnji s 13 bodova, tri boda više od posljednjeplasiranog Splita i dva boda iza osmoplasiranog Alumnusa kojem treba jedna pobjeda za potvrdu doigravanja.