Cagliari 4:2 Torino
Torino

Cagliari u golijadi do druge pobjede u nizu

Matej Kačan • subota, 27.06.2020.

Dvoboj sredine ljestvice u sklopu 28. kola Serie A odigran je u Cagliariju gdje su igrali istoimeni domaćin i Torino, a Cagliari je nakon golijade slavio s 4:2...

Izgleda da je Cagliari ipak uspio zaustaviti strmoglavi pad u formi koji je krenuo još na zimu. Nogometaši Waltera Zenge su uspjeli upisati drugu pobjedu u nizu, i to protiv Torina. Imao je Cagliari početkom drugog poluvremena riješenu situaciju i 3:0, ali je uspio zakomplicirati susret, ali i slaviti na kraju.

Furiozno je krenuo Cagliari na samom startu i već nakon 20 minuta vodi s 2:0. Već u 12. minuti je sjajno s 20 metara pogodio Nandez nakon što mu se lopta odbila iz kornera, a samo pet minuta kasnije je 2:0.

Cagliari - Torino Rezultati uživo

Lykogiannis je izbačen u prostor po lijevom krilu, a od tamo je poslao povratnu loptu i pronašao Simeonea, a ovaj nije imao problem pogoditi praznu mrežu. Pregledavala se VAR snimka zbog možebitnog zaleđa, ali je gol ostao.

Ošamućeni Torino je uspio zaprijetiti tek preko Andree Belottija u 36., ali je golman bio spreman. U 43. Cagliari traži penal koji bi donio priliku za rješenje susreta, ali VAR ovog puta nije naklonjen domaćinu i ipak se na poluvrijeme ide s 2:0.

No već na početku drugog poluvremena je 3:0 i čini se kako je utakmica riješena. Joao Pedro je na rubu šesnaesterca pronašao Radju Nainggolana koji sjajnim udarcem s nekih 17 metara postavlja velikih 3:0.

No nakon sat vremena igre kreće ludih 10 minuta u kojima se susret zakomplicirao, ali i prelomio. Prvo je u 60. na 3:1 smanjio Bremer, a u 66. je ipak Belotti došao do pogotka fantastičnim udarcem s ruba šesnaesterca i Torino je već na 3:2.

No kratko je trajalo veselje jer je u 69. Cagliari dobio penal, a njega je realizirao Joao Pedro. Bio je to susret visokih živaca i tenzija pa će do kraja dominirati kartoni, a u 82. minuti je zbog stalnih prigovora s klupe isključen i trener Cagliarija Zenga, a rezultat se nije mijenjao.

Marko Rog je odigrao svih 90 minuta za pobjednika, a s ove dvije pobjede se popeo na 10. mjesto te zadržava teoretske šanse u borbi za mjesta u Europskoj ligi. Torino nije uspio potvrditi pobjedu nad Udineseom te je na 14. mjestu.