La Liga, 32. kolo, 28.06.2020, 17:00 h
Villarreal
Villarreal 2:0 Valencia
Valencia

Dominantnom predstavom Villarreal pomeo Celadesovu Valenciju i došao blizu Lige prvaka

Jan Šneler • nedjelja, 28.06.2020.

Sjajnom partijom protiv Valencije, momčad Villarreala upisala je pobjedu u 32. kolu španjolske La Lige te došla vrlo blizu nastupa u Ligi prvaka...

Greške protivnika Villarreal je obilato koristio i nastavlja koristiti. Prije pet kola Žuta podmornica imala je 38 bodova i nalazila se devet bodova iza Seville i sedam bodova iza Getafea. Sada su svega tri boda udaljeni od Seville i imaju dva boda više od Getafea koji doduše ima i utakmicu manje.

U 32. kolu bez većih problema svladali su Valenciju s 2:0. Od samog početka susreta dominirali su travnjakom, uspostavili svoj ritam igre i gosti se u tom okršaju nisu nikako snašli. Valencia je bila orijentirana na obrambene zadaće i neke doista rijetke pokušaje preko kontranapada.

Villarreal - Valencia Rezultati uživo

U takvom ozračju do pobjede ili bilo kakvog pozitivnog ishoda nisu mogli doći. Villarreal je sve riješio već u prvom dijelu. U 14. minuti Paco Alcacer zabija za vodstvo domaćih, a pred sam kraj prvog poluvremena Gerard Moreno povećava na 2:0 što će biti i konačni rezultat.

U sljedećem kolu Villarreal gostuje kod Betisa, dok će Valencia na svom terenu dočekati Athletic Bilbao. Obje momčadi u borbi su za nastup u europskim natjecanjima te ih do samoga kraja očekuju teški i neizvjesni susreti.