Getafe 2:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Mata s dva gola donio Getafeu pobjedu i prekid slabe serije

Matej Kačan • ponedjeljak, 29.06.2020.

U susretu 32. kola španjolske La Lige, Getafe je na domaćem terenu s 2:1 svladao Real Sociedad koji je u slabom nizu od četiri poraza te mu je ugroženo mjesto u Europi...

Nogometaši Getafea napokon su prekinuli niz od četiri utakmice nakon pauze, a ukupno pet utakmica bez pobjede. Nakon tri vezana remija, Getafe je u direktnom dvoboju ekipa koje pucaju na mjesta u Europi svladao Real Sociedad s 2:1, a junak je s dva gola Jaime Mata.

Getafe - Real Sociedad Rezultati uživo

Mata je već golom Valladolidu u prošlom kolu direktno donio bod svojoj momčadi, a večeras u suigrači mogu zahvaliti za još tri boda. U poprilično nesadržajnom susretu je Getafe bio nešto bolji, a do vodstva je došao u 20. minuti.

Robin Le Normand je u svom šesnaestercu nesmotreno napravio prekršaj, a sudac je to čisto vidio te je pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac je sigurno izveo Mata i Getafe vodi.

Inače je Getafe jako čvrsta i organizirana ekipa koja ne zabija puno, a prima još manje pa bi očekivali da će zadržati vodstvo. No to se u nastavku prvenstva ne događa pa već četvrti put Getafe vodi, ali dopušta i izjednačenje.

Ono stiže u 55. minuti kad je Oryazabal loptom u prostor izbacio Januzaja, a Belgijac mirno zabija iz situacije jedan na jedan. VAR provjera je trebala reći je li bilo zaleđa, ostala je tiha i Getafe opet ispušta vodstvo.

Protiv Granade je to rezultiralo preokretom i porazom, a protiv Eibara i Valladolida remijem, ali Mata je odlučio da takvo što neće dopustiti po treći put. Iz brzo izvedenog auta mu je u 83. dodao Molina, a 31-godišnji napadač praktički iz mrtvog kuta s braničem na leđima uspijeva nekako ugurati loptu u mrežu za 2:1.

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa Getafe dolazi na 52 boda, tek dva manje od Seville koja je u svom nizu remija i u opasnosti je od Getafea i Villarreala. Sociedad je upao u crnu rupu s četiri poraza u nizu te bi mogao uprskati sve dobro učinjeno u prvom dijelu sezone jer prijeti ispadanje s mjesta koja vode u Europu.