Torino 1:2 Lazio
Lazio

Lazio opet preko preokreta do nove pobjede u lovu za Juventusom

Matej Kačan • utorak, 30.06.2020.

Nogometaši Lazija su sudjelovali i u trećem preokretu u nizu. Ovaj su put Rimljani okrenuli 0:1 protiv Torina te su s 2:1 i tri boda nastavili lov za Juventusom na prvom mjestu...

Nogometaše Lazija se nakon nastavka nogometa slobodno može nazvati kraljevima preokreta. Nakon što su protiv Atalante bili žrtve jednog, protiv Fiorentine i Torina su Rimljani napravili dva preokreta te su i večeras slavili s 2:1 nakon zaostatka.

Torino - Lazio Rezultati uživo

No treba biti pošten i reći da je Lazio potpuno zaslužio ovu pobjedu. Poveo je Torino iz penala Andree Belottija već u petoj minuti i nakon toga više ništa nismo vidjeli od domaće ekipe. Umalo tragičar je bio Ciro Immobile koji je u svom kaznenom prostoru igrao rukom već na početku susreta.

No iskupio se Lazijev napadač koji je u nemilosrdnoj formi ove sezone pa je početkom drugog dijela zabio za izjednačenje. Taj je pogodak vrijedio, za razliku od onog Francesca Acerbija u nadoknadi prvog dijela koji je poništen zbog zaleđa.

Ovdje zaleđa nije bilo, već je Luis Alberto klasičnim dodavanjem "trokutom" u prostor uposlio Immobilea koji ovakve prilike na pladnju ne propušta i donosi svojoj momčadi izjednačenje. Očito je napadač Lazija osjećao posebnu krivnju savjesti zbog skrivljenog penala pa je sudjelovao i u drugom golu.

U 72. minuti je pokušao pucati s nekih 13 metara, ali mu je obrambeni igrač ušao u blok pa je od šuta ispalo dodavanje za Parola koji je potegnuo s ruba šesnaesterca, a lopta se od bloka odbila u mrežu pa se Immobileu piše i asistencija.

Lazio je ovom pobjedom ostao na četiri boda zaostatka za Juventusom koji je također uredno ispunio svoje obveze. Torino je drugim porazom u nizu ostao na 14. mjestu ljestvice s 31 bodom.