Genoa 1:3 Juventus
Juventus

Juventus krasnim golovima projurio kroz Genovu i odnio sva tri boda

Branimir Korać • srijeda, 01.07.2020.

Juventus nije dozvolio iznenađenje u Genovi i upisao je pobjedu 3:1. Torinska momčad učvrstila je vodeću poziciju na ljestvici i to krasnim golovima u drugom poluvremenu...

Sam susret u Genovi nije bio neka nogometna rapsodija, ali Juventusu je i takav nastup bio dovoljan te ga je zadovoljio. Domaćin skroman, nije baš prečesto prijetio i Sarrijeva momčad nakon što joj se otvorilo u drugom dijelu bez problema je iskontrolirala susret.

U prvom poluvremenu Genoa nije imala niti jedan udarac prema golu Juventusa. Gosti su s druge strane prijetili, ali nisu bili precizni i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U 50. minuti je krenulo. Cuadrado je ostavio loptu za Paula Dybalu, uslijedio je ples kroz domaću obranu dok se nije ukazala prilika za udarac i lopta je završila u mreži Perina.

Šest minuta kasnije i Cristiano Ronaldo se uključio u golijadu. Povukao je napad s centra i kada je došao do 20 metara snažno poluvisoko opalio u sam kut ostavivši vratara bez ikakve šanse.

Golovi sve jedan ljepši od drugog, a u tu kategoriju ušao je i treći Juventusov. Douglas Costa je primio loptu na rubu kaznenog prostora i majstorski plasirao loptu u suprotni gornji kut.

15 minuta prije kraja bljesak domaćina, lopta je ubačena na drugu vratnicu gdje do nje dolazi Andrea Pinamonti i snažno iz blizine iskosa pogađa za konačnih 1:3.

Rutinski odrađen posao Juventusa i 23. ovosezonska prvenstvena pobjeda.