Jurić preokretom do pobjede i približavanja Milanu koji je kiksao

Matej Kačan • četvrtak, 02.07.2020.

Četverostruki program smo imali na rasporedu u 21:45 u Serie A, a iznenađenje večeri pripada Spalu koji je vodio protiv Milana 2:0 i izborio remi. Verona Ivana Jurića je preokrenula Parmu te je slavila s 3:2...

Veliki kiks upisali su igrači Milana u gostima kod pretposljednjeg Spala. Svi su očekivali pobjedu, ali je fenjeraš poveo s 2:0 u prvih pola sata, a do kraja je izborio remi uz dozu nesreće. Prvi gol pada u 13. minuti kad nakon flipera u šesnaestercu nakon kornera lopta dolazi do Valotija koji pogađa za 1:0.

Na 2:0 je povisio Floccari fantastičnim eurogolom iz voleja u 30. minuti koji je lobao Donnarummu. U 37. Milan zabija, ali je pogodak poništen zbog zaleđa Ante Rebića koji je asistirao Calhanogluu.

Od 43. minute je Spal s igračem manje zbog krvničkog starta D'Alessandra, a Milan do boda dolazi u završnici. U 79. je zabio Rafael Leao, a u četvrtoj minuti nadoknade tragičar Vicari gađa svoju mrežu i donosi Spalu tek bod. Rebić je igrao 65 minuta, a onda ga je zamijenio povratnik Zlatan Ibrahimović.

Taj poraz Milana je iskoristila Verona Ivana Jurića koja je kod kuće gubila 1:0 od Parme, ali je preokrenula i slavila s 3:2 te se tako približila Milanu na bod, a Parmu ostavila na tri iza sebe.

Parmu u vodstvo dovodi Kuluševski u 14. nakon šetnje i driblinga po šesnaestercu, a poravnanje je donio Di Carmine iz penala u nadoknadi prvog dijela. U 54. je Verona preokrenula, a strijelac je Zaccagni fantastičnim udarcem s ruba šesnaesterca.

Ni tu nije kraj uzbuđenjima jer u 64. izjednačava Gagliolo, a pobjedu Juriću je ipak donio Pessina sjajnim volejem nakon što je Verre iskoristio grešku obrane i asistirao za konačnih 3:2.

Ostala dva susreta su donijela dvoboje na sredini tablice. Sassuolo je u gostima potpuno deklasirao nemoćnu Fiorentinu te je preko dva gola Defrela i Muldura poveo s 3:0, a počasni pogodak u 90. je zabio Cutrone za konačnih 3:1. Milan Badelj je ostao na klupi za pričuve poraženih.

Sampdoria je pak u susretu punom penala slavila u gostima kod Leccea s 2:1. Sva tri gola su pača iz jedanaesteraca, a za Sampdoriju je dvaput bio siguran Ramirez, u 40. i 75. minuti. Lecce nije uspio pobjeći iz zone ispadanja, a jedini pogodak je postigao Mancosu, također s bijele točke.