Villarreal svladao Betis u gostima, Valladolid promašio penal za pobjedu nad Levanteom

Matej Kačan • četvrtak, 02.07.2020.

Dva susreta su odigrana u kasnom terminu u 22 sata u sklopu 33. kola La Lige. Villarreal je u gostima brzopotezno svladao Betis s 2:0, dok su Valladolid i Levante odigrali bez pogodaka...

Niti promjena trenera nije donijela Betisu neki veliki pomak. U sklopu 33. kola La Lige, seviljska je momčad kod kuće upisala drugi poraz i treći u četiri utakmice, a bolji je ovog puta bio Villarreal koji i dalje napada Ligu prvaka.

Već u petoj minuti Villarreal dobiva penal kad na petercu pada Carlos Bacca nakon ubačaja Gerarda Morena, a sudac pokazuje na bijelu točku s koje je siguran baš dodavač Moreno i Villarreal vodi u ranoj fazi.

Isti je dvojac bio u akciji i u 30. minuti kad je Villarreal došao do drugog gola. Bacca je povukao kontru, otišao ulijevo i driblao te je poslao povratnu loptu u sredinu. Moreno je primio loptu na 16 metara, okrenuo se i prošao Marca Bartru i sjajno pogodio za 2:0, što je bio i konačan rezultat.

Takva situacija nije dobro sjela Nabilu Fekiru koji je u nadoknadi dobio dva žuta kartona zbog nesportskog ponašanja, a pogotovo je bizaran bio drugi žuti kad je ispred njega loptu počistio Raul Albiol, a Francuz je u potpunosti izgubio živce i pogodio suca loptom jer nije dobio faul.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Villarreal dolazi na tri boda od Seville na četvrtom mjestu, dok je Betis ostao 13., a Osasuna bježi sve dalje. Betis nije preskočio Valladolid koji je upisao treći remi u nizu, i to u dvoboju sredine protiv Levantea.

Veliku priliku za pobjedu i skok na tablici je imao Valladolid duboko u sudačkoj nadoknadi, ali je penal zapucao Enes Unal u 97. minuti i susret je završio podjelom bodova.