Atalanta 2:0 Napoli
Napoli

Pašalić zabio na startu drugog dijela u pobjedi protiv Napolija

Jan Šneler • četvrtak, 02.07.2020.

U 29. kolu Serie A, Atalanta je došla do pobjede protiv Napolija te je sve bliže osiguravanju nastupa u Ligi prvaka sljedeće godine, a pogodak na početku drugog dijela za vodstvo domaćih postigao je Mario Pašalić...

Napadački najbolja momčad Italije nastavlja i dalje sa sjajnim rezultatima. Atalanta je na svom terenu svladala Napoli s 2:0 i došla još jedan korak bliže nastupu u Ligi prvaka sljedeće godine.

U prvih 45 minuta obje ekipe bile su izjednačene i teško je reći da se neka momčad izdigla. Ipak, puno bolje prilike imala je domaća momčad, ali David Ospina bio je sjajan na golu Napolija. Nažalost, upravo je kolumbijski vratar morao ranije napustiti teren.

Atalanta - Napoli Rezultati uživo

U jednom sudaru, Ospina je dobio težak udarac u glavu i prilično ukrvavljen, na nosilima je morao napustiti teren, a umjesto njega u 30. minuti ušao je Alex Meret. U nastavku susreta, Atalanta je sve bolja i početkom drugog dijela dolazi do vodstva.

U 47. minuti Napoli je imao problema s iznošenjem lopte, Alejandro Gomez je iskoristio pukotine u obrani, ubacio sa strane, a neometan na nekoliko metara ostao je Pašalić i mirno glavom zabio za 1:0. To je hrvatskom reprezentativcu šesti pogodak u Serie A ove sezone.

Vrlo brzo nakon vodstva, Atalanta zabija i drugi pogodak. Rafael Toloi lijepo ubacuje u šesnaesterac gdje Robin Gosens pogađa neobranjivo za 2:0. Nakon primljenog drugog pogotka, Napoli se pokrenuo, prebacio sve u napad, ali nisu uspjeli smanjiti zaostatak za domaćim sastavom.

Pašalić je igrao sve do 88. minute, a napomenimo kako je minutu kasnije u igru ušao Boško Šutalo, velika nada hrvatskog nogometa koja je tako večeras upisala prve minute u dreus Atalante.