Sociedad preokretom prekinuo niz poraza, Osasuna svladala Eibar

Matej Kačan • četvrtak, 02.07.2020.

Dvostruki program smo imali na rasporedu u sklopu 33. kola španjolske La Lige, a očekivane pobjede su upisali Real Sociedad protiv Espanyola te Osasuna kod Eibara...

Neugodni niz poraza od njih čak četiri napokon su prekinuli igrači Real Sociedada. Nije tako izgledalo na početku jer je i fenjeraš Espanyol poveo u desetoj minuti, ali je sve spasio Oyarzabal koji igra sjajno pa je s dvije asistencije preokrenuo susret i došao do brojke od devet asistencija uz isto toliko pogodaka u La Ligi.

Espanyol je do gola došao nakon kornera iz kojeg se lopta odbila natrag na krilo Embarbi, a ovaj je drugi put poslao mnogo bolji ubačaj koji je Lopez pospremio u gol pa Sociedad gubi umjesto vodstva jer mu je u 5. minuti poništen gol.

Na izjednačenje je Sociedad čekao 45 minuta pa su gosti vodili na poluvremenu, ali u drugom dijelu raspoloženi Oyarzabal sve okreće. Prvo je na lijevoj strani primio dubinsku loptu koji je povratno proigrao za Williana Josea koji zabija za izjednačenje u 56. minuti.

U 84. je prsima primio ubačaj te ga je iz prve spustio Isaku koji gađa sjajan volej za preokret i pobjedu. Baskijci su se ovom pobjedom popeli iznad kolega iz Bilbaa te su sedmi, dok je Espanyol ostao posljednji s 24 boda.

Dvoboj sredine tablice su odigrali Eibar i Osasuna, a gostujuća je ekipa ipak opravdala status favorita jer je kod Eibara došla kao ekipa iz prave sredine nasuprot protivnika koji ipak gravitira prema donjem dijelu ljestvice.

Heroj je bio Ruben Garcia koji je uredno svoja dva gola podijelio na jedan po poluvremenu, a prvi je pao dosta rano, u šestoj minuti. Gracia je tad sjajno izveo slobodnjak sa 16 metara te je skinuo paučinu u kutu domaćih vrata.

Na konačnih 2:0 je isti igrač povisio u 74. minuti nakon što je dobio sjajnu loptu u prostor od Cardone, a Garcia pokazuje mirnoću i preciznost iz izgledne situacije i zabija za 2:0. Osasuna je došla na 44 boda i opasno se približila Valenciji koja je u krizi, dok je Eibar prekinuo svoj dobar niz pa je 16. i može ga preskočiti i Celta koja se odvojila od zone ispadanja.