Atlético Madrid 3:0 Mallorca
Mallorca

Morata deklasirao Mallorcu za nastavak Atleticove sjajne forme

Matej Kačan • petak, 03.07.2020.

Atletico Madrid nastavlja sa sjajnom formom nakon povratka nogometa. U 34. kolu La Lige je momčad Diega Simeonea svladala Mallorcu s 3:0 te ju je bacio na rub ispadanja...

Atletico Madrid nakon nastavka nogometa nakon korona krize igra apsolutno fantastično. Momčad Diega Simeonea ima pet pobjeda uz dva remija u sedam susreta te se novim trijumfom protiv Mallorce učvrstila na trećem mjestu ljestvice.

Atlético Madrid - RCD Mallorca Rezultati uživo

Atletico je sjajno iskoristio seriju remija Seville te sad ima pet bodova ispred četvrte momčadi uz utakmicu viška, a gotovo je sigurna i Liga prvaka jer peti Villarreal zaostaje osam bodova. S druge strane, Mallorca je propustila priliku da se još malo približi Celti te je ostala 18. s pet bodova zaostatka za spasom uz utakmicu više.

Atletico je na svom terenu odigrao jako dobro prvo poluvrijeme u kojem je uspio doći do dva gola razlike, a Simeoneova je momčad majstor zanata u čuvanju takvog vodstva i ubijanju utakmice. Zato je Mallorca imala više udaraca u drugom dijelu, ali je primila još jedan pogodak.

Mogao je Atletico i do većeg vodstva od 1:0 u prvih pola sata, ali su promašivali Yannick Carrasco i Joao Felix. Vodstvo je ipak stiglo u 29. minuti kad je na rubu peterca srušen Alvaro Morata, a sam napadač je preuzeo zadatak izvođenja udarca s bijele točke te je bio točan.

Drugi je gol stigao u pravom trenutku, taman da Atletico može na odmor s dva gola razlike i riješenom situacijom. Marcos Llorente je probio po desnoj strani te je oštrom loptom kroz peterac pronašao Moratu, a ovaj s dva metra pogađa praznu mrežu.

Kao što je već rečeno, u drugom je dijelu Mallorca krenula jače, ali je Atletico prijetio iz tranzicije. Nisu gosti došli do gola, nedostajala je oštrica u napadu u vidu Ante Budimira koji nije igrao zbog žutih kartona, a sve je kaznio Koke sjajnim udarcem s 18 metara koji se odbio od bloka i ušao u mrežu u 79. minuti.

Taj je rezultat ostao do kraja i Mallorca je na rubu ispadanja iz lige. Već je rečeno da Budimir nije nastupio, dok se na drugoj strani i dalje od ozljede koljena oporavlja Šime Vrsaljko.