Bayern u sat vremena slomio Leverkusen i došao do dvostruke krune, Perišić asistent

Matej Kačan • subota, 04.07.2020.

Nakon što su osvojili Bundesligu, nogometaši Bayerna iz Münchena su došli do dvostruke krune slavljem u finalu DFB Pokala u Berlinu protiv Bayer Leverkusena s 4:2...

München će ovaj vikend slaviti dvostruku krunu i sanjati trostruku. Bayern trenutno izgleda kao ponajbolja ekipa u Europi, a to su igrači Bavaraca dokazali i u finalu DFB Kupa gdje su u Berlinu u potpunosti deklasirali Bayer iz Leverkusena za svoj novi trofej.

Sve je praktički bilo gotovo u prvih 25 minuta gdje se Bayer nije mogao sastaviti s loptom i prilikom, dok je na drugoj strani frcalo svukuda. Tako već oko desete minute prijete Goretzka i Gnabry, ali je to bilo tek zagrijavanje za 16. minutu i ljepoticu susreta.

Bayer 04 Leverkusen - Bayern München Rezultati uživo

Slobodni udarac sa 17 metara je savršeno izveo David Alaba koji fantastično gađa gornji desni kut i vratar je nemoćan, a Bayern lakše diše. Osokoljen tim golom, nije trebalo dugo da Bayern dođe i do 2:0. Školski odigrana tranzicija, Joshua Kimmich loptom u prostor pronalazi Gnabryja koji s desne strane mirno pogađa.

Ako je do poluvremena bilo neke sumnje u to tko će slaviti na kraju, to je do kraja definirano u 60. minuti. Manuel Neuer je poslao dugo ispucavanje, a Robert Lewandowski je opalio volejčinu s 30 metara. Loptu je golman Bayera imao, ali ima i peh te se od njega odbija u gol.

Kakvu-takvu nadu i zadovoljštinu za Leverkusen donosi Sven Bender nakon kornera u 63. minuti, ali je u 89. Lewandowski opet povisio na tri razlike, ovaj put na asistenciju Ivana Perišića koji je povukao kontru na lijevoj strani i uposlio Poljaka.

Konačan rezultat je postavio Kai Havertz iz penala duboko u sudačkoj nadoknadi kad je sve već bilo gotovo. Ovo je za Bayern jubilarni 20. Kup, a trostruku krunu može osvojiti trijumfom u Ligi prvaka. Perišić je u igru ušao u 64. minuti i uspio je dati svoj obol asistencijom.