Espanyol 0:1 CD Leganes
CD Leganes

Leganes svladao Espanyol i zakucao ga za dno tablice

Jan Šneler • nedjelja, 05.07.2020.

U 34. kolu španjolske La Lige, Leganes je u derbiju fenjeraša s minimalnih 1:0 svladao Espanyol te ga je praktički matematički izbacio u La Segundu...

Na dnu ljestvice La Lige uzbuđenja više nema i praktički je prilično izvjesno koje će tri momčadi u La Segundu sljedeće godine. Što se tiče današnjeg susreta Espanyola i Leganesa, pobjedu je odnijela gostujuća momčad.

Susret nije bio pretjerano uzbudljiv te su se prilike doslovno brojile na kapaljku. Niti jedna momčad nije stekla neku veću prednost na terenu i uspostavila svoju igru. Do vodstva je u 53. minuti stigla gostujuća momčad iskoristivši veliku nepažnju obrane Espanyola.

Sam je pred domaćeg vratara izbio Jonathan Silva i mirno poentirao za 0:1. To je bio jedini pogodak na današnjem susretu iz praktički jedne od rijetkih dobrih prilika. Od ostalih trenutaka u susretu treba još izdvojiti dva žuta kartona Jonathana Callerija iz 88. minute dobivenih zbog nervoze.

Espanyol sada očekuje praktički nemoguća borba za ostanak. Imaju 11 bodova manje od Eibara koji je na sigurnom 17. mjestu, a do kraja je ostalo svega četiri susreta, odnosno maksimalnih 12 bodova. Što se tiče Leganesa, oni zaostaju sedam bodova i njihova budućnost u La Ligi je također vrlo upitna.