Brescia iznenadila Jurića i udaljila ga od Europe, Atalanta minimalno kod Cagliarija

Matej Kačan • nedjelja, 05.07.2020.

Peterostruki program u drugom nedjeljnom terminu 30. kola Serie A je polovično pripao domaćinima i gostima uz jedan remi, a najveće iznenađenje je pobjeda Brescije nad Veronom...

Nogometaši Verone Ivana Jurića sve su dalje od Europe. Verona nije uspjela zadržati korak za Napolijem i Milanom te je porazom ostala na 42 boda, tek bod ispred Bologne. Veronu je kod kuće šokirala Brescia 2:0.

Strijelac za fenjeraša je bio Andrea Papetti iz kornera kojeg je izveo Tonali u 52. minuti, a nakon toga se do sad posljednja momčad prvenstva zatvorila te je izdržala s minimalnim vodstvom do duboke nadoknade kad je vodstvo povećao Donnarumma. Brescia je ovom pobjedom preskočila Spal koji je ostao posljednji i ima teoretske nade u ostanak.

Minimalno je slavila i Atalanta kod Cagliarija, i to uz velike sudačke odluke koje su, ipak opravdano, išle na stranu momčadi iz Bergama. Poveo je Cagliari sjajnim pogotkom Simeonea s dvadesetak metara, ali je VAR poništio pogodak zbog igranja rukom u akciji za gol.

Umjesto toga je Atalanta povela i to iz penala nakon što je Carboni srušio napadača Atalante koji mu je pobjegao iza leđa, a za to je dobio izravni crveni karton. Penal je realizirao Muriel i taj je rezultat ostao do samog kraja i Atalanta se približila Interu samo na bod zaostatka.

Marko Rog je odigrao svih devedeset minuta za poražene, dok je Mario Pašalić odradio sat vremena za Atalantu. Boško Šutalo je nakon debija protiv Napolija počeo u prvih 11 te je odigrao dobre 83 minute.

Spal je pao na zadnje mjesto i to porazom kod Sampdorije. Domaća je ekipa u prvom poluvremenu na brzinu zabila tri gola i riješila svaku sumnju. Karol Linnetty je počeo sa svim u 12. minuti kad je na 18 metara primio odbijanac od obrane te je sjajno potegao za 1:0.

Do konačnog je rezultata došlo u završnici prvog dijela kad je Gabbiadini sjajnim slobodnjakom s 30 metara postavio 2:0, a Linnety svojim drugim golom u nadoknadi prvog dijela nakon nove velike greške obrane postavlja konačni rezultat.

Sve više posustaje i Parma koja je kod kuće od Fiorentine upisala treći poraz u nizu. Tri penala smo vidjeli na utakmice, a dva su svirana u korist gostiju koji su slavili s 2:1. Erick Pulgar je bio siguran u 19. i 31. minuti, dok je smanjio Juraj Kučka u 49. minuti. Milan Badelj je ostao na klupi gostujućeg sastava.

Velikim povratkom do boda je došla i Genoa koja je u 73. minuti gubila 2:0, ali je ipak izjednačila u sedmoj minuti nadoknade nakon što je Pinamonti pospremio odbijanac svog promašenog penala u mrežu domaćina. Udinese je poveo preko Fofane i Lasagne, dok je smanjio Goran Pandev u 81. minuti.