Villarreal 1:4 Barcelona
Barcelona

Barcelona napokon pokazala pravo lice, Villarreal bez šansi

Matej Kačan • nedjelja, 05.07.2020.

Nogometaši Barcelone nastavili su održavati nadu u naslov prvaka pobjedom kod Villarreala. Barcelona je zabila četiri gola te se vratila na četiri boda zaostatka za Realom...

Nakon cijelog niza blijedih partija, remija, mučenja i navoda o velikim sukobima u svlačionici, nogometaši Barcelone su barem malo uspjeli demantirati glasine. Barcelona je na gostovanju kod Villarreala barem malo pokazala pravo lice, zabila četiri gola i najavila buđenje.

Hoće li to buđenje biti dovoljno ili je već prekasno ostaje za vidjeti, ali sigurno da daje nadu navijačima Blaugrane koja je održala nadu i četiri boda zaostatka za Realom. Sve je krenulo autogolom Francisca Torresa koji je pokušao prekinuti povratnu loptu ispred Griezmanna, ali je na kraju zabio svojem golmanu.

Villarreal - Barcelona Rezultati uživo

Otvorilo je to susret pa je Villarreal morao po gol, i ubrzo je došla nagrada. Santi Cazorla je silovito pucao, ali je Ter Stegen obranio. No na odbijanac je stigao Gerard Moreno koji puca, a lopta se od Piquea odbija u gol.

No onda je na scenu stupio Leo Messi koji je ovaj put odlučio biti asistent, a ne strijelac. U 20. minuti je nanizao i predriblao trojicu te je poslužio Luisa Suareza koji gađa suprotni kut gola.

Još je ljepši bio treći gol u 45. minuti kad je Barcelona odigrala fantastičnu tranziciju u kojoj je sudjelovalo pet igrača, a zadnji pas je dao Messi za Griezmanna koji je uočio istrčalog golmana te ga je predivno lobao s dvadesetak metara.

Zabio je sam u 69. minuti Messi, ali je gol poništen zbog zaleđa u akciji za gol, točnije prije povratne lopte za Argentinca. No Barcelona je ipak stigla do 4:1, a strijelac je mladi as Ansu Fati. Njega je dugom loptom po lijevoj strani pronašao Jordi Alba, a on se sjurio s desne strane u sredinu i pogodio s 15 metara.

Ivan Rakitić je u igru ušao u 60. minuti. Barcelonina situacija na tablici je poznata, a Villarreal je malo posustao u lovu na Sevillu te sad ima tri boda manje uz utakmicu manje. Slijedi novi težak ispit jer Getafe nije lagano gostovanje, dok Barcelona borbu za titulu nastavlja u gradskom dvoboju protiv Espanyola.