Levante 1:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Sociedad remizirao kod Levantea, Liga prvaka je sve dalje

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.07.2020.

Nogometaši Real Sociedada upisali su 1:1 remi na gostovanju kod Levantea u posljednjem susretu 34. kola La Lige. Sociedad je ostao sedmi s 51 bodom, a četvrta Sevilla bježi već šest bodova...

Nastavlja je promjenjiva forma Real Sociedada koja će baskijsku momčad lako koštati Lige prvaka. Nakon tri vezana poraza se Sociedad malo oporavio pobjedom protiv Espanyola, ali se novo prosipanje bodova dogodilo u gostima kod Levantea.

Levante - Real Sociedad Rezultati uživo

Susret nije ni bio pretjerano sadržajan nakon prvih 20 minuta gdje je praktički odlučeno sve. U 12. minuti je poveo Sociedad preko Alexandera Isaka koji je sjajno natrčao na niski ubačaj Oyarzabala te je s ruba peterca poslao loptu u mrežu.

Oyarzabal nastavlja igrati u sjajnoj formi i ovo mu je nova asistencija u La Ligi ove sezone pa ih već ima dvoznamenkasti broj uz devet pogodaka. No nije trajalo slavlje Sociedada dugo jer već u 16. minuti Levante dolazi do izjednačenja i konačnih 1:1.

Jose Morales je dobio loptu od Rubena Rochine u šesnaestercu gostiju te je sigurno svladao nemoćnog Moyu za 1:1. U drugom poluvremenu je čak Levante bio bolji te je imao par dobrih prilika za pobjedu, a najbolju je Gonzalu Meleru u 72. minuti obranio Moya te je spasio bod.

Levante je siguran u sredini na 12. mjestu s 43 boda, dok Sociedad protiv Granade kod kuće mora pobijediti ako misli nastaviti borbu za Europu i održavanje prednosti nad Bilbaom, Valencijom i Granadom.