Sevilla 1:0 Eibar
Eibar

Sevilla minimalno svladala Eibar i napravila korak prema Ligi prvaka

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.07.2020.

U posljednjoj utakmici 34. kola La Lige, nogometaši Seville su kod kuće s minimalnih 1:0 svladali Eibar te su tako došli na 60 bodova, šest više od Villarreala koji tako sve manje prijeti mjestu u Ligi prvaka...

Uz opet neuvjerljivu igru, Sevilla je ipak stigla do druge pobjede u nizu nakon niza remija i tako je na rubu spašavanja svoje četvrte pozicije i mjesta u Ligi prvaka. Kod kuće je svladan Eibar, a svemu je pomogao i poraz Villarreala od Barcelone i prednost je sad šest bodova.

No nije Sevilla bila uvjerljiva, dapače. Bolje je odigrala prvo poluvrijeme uz dio drugog do gola, a ostatak je pripao Eibaru koji se bori za goli život i ne bi trebao biti toliko ozbiljan protivnik. Tek u završnici prvog dijela je Sevilla Fernandom i Lucasom Ocamposom prijetila, ali do vodstva dolazi u drugom poluvremenu.

Sevilla - Eibar Rezultati uživo

Jesus Navas je sjajno driblao, nanizao trojicu i poslao ubačaj u 16 metara, a na drugoj je stativi na loptu uklizao Ocampos koji šalje loptu u mrežu za prvi gol i konačan rezultat.

Nakon toga je bolje zaigrao Eibar koji je kratkih rukava ostao u završnici. Garcia Kike je u šestoj minuti nadoknade dobro tukao, ali je pogodio stativu i Sevilla je preživjela s tri jako vrijedna boda.

Eibar bi s tri boda, pa čak i jednim potpuno izbacio Mallorcu iz utrke za ostanak, ali ovako Eibar ostaje na 35 bodova i 17. mjestu, s istim brojem bodova koliko ima i 15. Alaves i 16. Celta, dok Mallorca ima šest bodova manje i četiri susreta da prestigne nekog. Najizgledniji kandidat za to je Alaves koji je u nizu poraza.