Chelsea i Watford do vrlo važnih bodova u borbi za Ligu prvaka i opstanak

Branimir Korać • utorak, 07.07.2020.

Odigrana su prva dva susreta 34. kola Premiershipa, a Chelsea je u gostima svladao Crystal Palace te skočio na treće mjesto dok je Watford približio Norwich Championshipu...

Kako je krenulo, činilo se da će to biti lagan posao za Chelsea. 2:0 za manje od pola sata igre, domaćin koji i nema nekakav poseban motiv, ali golčina Wilfrieda Zahe pokrenula je stvari za domaćina i situacija više nije bila tako ugodna za Chelsea.

Počelo je idealno. Već u šestoj minuti Willian je projurio po desnoj strani pokraj svog nekadašnjeg suigrača Garyja Cahilla, ovaj se u toj utrci ozlijedio i ostao na travi te je Brazilac imao puno prostora i vremena za pogledati situaciju pred golom te proigrati Oliviera Girouda koji lakoćom zabija za 1:0.

Cahill je morao van iz igre, nije izgledalo nimalo dobro i nije isključeno da ga čeka duža pauza.

U 27. minuti novi udarac za domaćina. Willian je još jednom napravio velik posao, pronašao Christiana Pulisica koji se izborio za prostor i opalio iskosa u prvi kut za 2:0.

Sedam minuta kasnije domaćin smanjuje zaostatak. Zaha je primio loptu na 30 metara od gola Chelseaja, malo se približio i onda sjajno opalio pod gredu.

Na odmoru je bilo tih 1:2, a Chelsea u 71. minuti podiže prednost. Krasna asistencija Rubena Loftus-Cheeka za Tammyja Abrahama koji rutinski zabija za 3:1.

Ni tu Chelsea nije prelomio utakmicu. Već u sljedećoj minuti Van Aanholt odlično je pronašao u petercu Christiana Bentekea koji pogađa praznu mrežu za konačnih 3:2.

U završnici je bilo drame, Crystal Palace pogodio je i vratnicu, a Chelsea je uspio preživjeti i odnijeti pobjedu, vrlo važnu u borbi za Ligu prvaka.

Norwich se već polako oprašta od Premiershipa, a Watford je došao do važnih bodova u borbi za opstanak. Slavio je protiv fenjeraša 2:1 i tako odmaknuo Aston Villi koja je 18., na četiri boda.

Norwich je poveo već u četvrtoj minuti golom Emiliana Buendie, ali već u desetoj minuti Watford se vraća. Capoue je ubacio, a Craig Dawson je glavom iz blizine izjednačio. Potpuni preokret stigao je u desetoj minuti drugog dijela kada je Danny Welbeck škaricama zabio za 2:1.