Milan 4:2 Juventus
Juventus

Sjajni Ante Rebić zaokružio veliki preokret Milana protiv Juventusa

Branimir Korać • utorak, 07.07.2020.

Sjajna utakmica u Milanu i veliki preokret Rossonera protiv Juventusa. Juve je imao 2:0 desetak minuta zahvaljujući golovima na startu drugog poluvremena, ali domaćin je napravio preokret koji je zaključio Ante Rebić golom za 4:2...

Sjajan derbi na San Siru. Milan je bio na konopcima, gubio je 2:0 brzim golovima Juventusa u drugom poluvremenu, ali manje od 20 minuta trebalo je Milanu da zabije čak četiri gola i napravi veliki preokret.

Ante Rebić zabio je za 4:2, prije toga je asistirao Leau za treći gol i ponovno je igrao jako važnu ulogu.

Milanova sjajna forma se nastavlja, a Juventusova serija pobjeda je prekinuta. Dobro se sjećamo posljednjeg međusobnog dvoboja u Kupu u kojem je Rebić isključen neposredno nakon što je Cristiano Ronaldo promašio kazneni udarac. Ovdje je priča bila drugačija, a Rebić jedan od istaknutijih na travnjaku.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, ali zato ih je u drugom viđeno čak šest. Golijadu je otvorio u 47. minuti krasnim pogotkom Adrien Rabiot koji je dugo vukao loptu, došao do 16 metara i onda lijepo pogodio u suprotni kut.

Već šest minuta kasnije Juventus je imao 2:0. Stoperi Milana su se sudarili u skoku za loptu, promašili je i ona je došla do Ronalda koji ne propušta takav poklon.

Činilo se da tu Milan pada i da će Juventus glatko slaviti, ali nije se domaćin predao.

U 62. minuti dosuđen je kazneni udarac zbog igranja rukom, a Zlatan Ibrahimović snažno i samouvjereno pogađa za 2:1.

Već četiri minute kasnije Franck Kessie se prošetao kroz gostujuću obranu i zabio bez problema za 2:2, ali tu nije bio kraj. Domaćin je dobio krila i već u sljedećoj minuti nije dosuđen prekršaj nad Rebićem,. puštena je prednost i Leao zabija za 3:2. Nije klasična asistencija, ali Ante je zadnji igrao loptom pa mu se ipak piše.

Rebić se upisao i među strijelce i to u 80. minuti. Veliku pogrešku napravio je Alex Sandro koji je dodavao s jedne na drugu stranu kaznenog prostora, Bonaventura je presjekao to nebulozno dodavanje i odmah pronašao na sedam-osam metara Rebića koji zabija za 4:2.

Dvije minute kasnije Rebić je otišao na zasluženi odmor nakon dobro odrađene utakmice, a Milan je izdržao nalete Juventusa i upisao pobjedu.