Universitas pobjedom nad Murterom ostao u 1. HMNL

Matej Kačan • četvrtak, 09.07.2020.

U dodatnim kvalifikacijama za popunu 1. HMNL, malonogometaši Universitasa su ostali u prvoligaškom društvu pobjedom nad Murterom od 3:0 u dvorani Bilankuša u Solinu...

U prvom razredu hrvatskog futsala i sljedeće će sezone igrati malonogometaši Universitasa. Oni su u Solinu u susretu dodatnih kvalifikacija za popunu 1. HMNL svladali igrače Murtera koji ipak ostaju u drugoj ligi Jug.

Završilo je 3:0, ali je Murter u početku bio bolja momčad i možda bi sve otišlo u drugom smjeru da nije spašavao Marin Stojkić na golu Universitasa. Prelomio je susret pogodak Peše u 19. minuti, a s tim rezultatom se ide i na poluvrijeme.

Povisio je Šuljić na 2:0 u 25. minuti, a konačan rezultat djelo je Gotovca u 33. Tako je u Solinu do izražaja došla kvaliteta prvoligaša i bolja fizička pripremljenost, a Murterani svoju priliku za promociju mogu tražiti ponavljanjem dobrih igara u sljedećoj sezoni.