Mallorca nastavlja borbu za goli život, Leganes sve dalje od ostanka

Matej Kačan • četvrtak, 09.07.2020.

Dvostruki program u 35. kolu La Lige donio je susrete ekipa iz sredine ljestvice i donjeg dijela. Mallorca je pobjedom nad Levanteom nastavila lov na zonu spasa...

Mallorca sve bolje igra kako joj sve više dolazi voda do grla. Upisana je i druga pobjeda u posljednja tri susreta, niz je prekinuo poraz od Atletica. Mallorca je slavljem nad Levanteom nastavila lov za Alavesom koji je u crnom nizu.

Dobru igru Mallorce u prvom dijelu i veću inicijativu je oplemenio Cucho u 40. minuti na ubačaj Alejandra Pozoa i domaćinu donosi prednost na poluvremenu. U drugom dijelu je Levante stisnuo te je odigrao mnogo bolje, ali je tu bolju igru presjekao Takefusa Kubo u 84.

Prijetio je Levante do kraja, ali do gola nije mogao i rezultat ostaje na 2:0 uz 90 minuta Ante Budimira. Levante ostaje 12. s 43 boda, dok je Mallorca 18. s tri boda manje i utakmicom više u odnosu na Alaves. Bod iza Mallorce je Leganes koji je u gostima odigrao nulu s Eibarom.

Nije se spasio ni Eibar niti je Leganes napravio korak prema ostanku i ovaj bod ne može zadovoljiti nikog. Nije ni bilo većih šansi, većinom se sve svelo na traženje penala od suca, ali reakcije nije bilo i sve ostaje na 0:0.