Spal 0:3 Udinese
Udinese

Udinese uvjerljivim slavljem poslao Spal prema Serie B

Matej Kačan • četvrtak, 09.07.2020.

U pretposljednjem susretu 31. kola Serie A, Udinese je na gostovanju kod Spala slavio s uvjerljivih 3:0 te je riješio svoj status prvoligaša, a vjerojatno je u Serie B gurnuo Spal...

Nogometaši Udinesea su došli i do sedmog boda u posljednja tri susreta te su serijom dobrih rezultata riješili svoj status prvoligaša. Pobjegao je Udinese iz opasne zone na rubu ispadanja te se pozicionirao bliže sredini ljestvice.

Posljednja je pobjeda stigla na gostovanju kod Spala koji se polako predaje i vrlo brzo je kod kuće položio oružje, ostao na 19 bodova i posljednjem mjestu te je velikih devet bodova udaljen od 17. Leccea.

SPAL - Udinese Rezultati uživo

Jako je stisnuo Udinese na početku, i nakon prvog pokušaja Kevina Lasagne je Udinese došao do vodstva u 18. minuti. Strijelac je bio De Paul sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca, a do poluvremena je već 2:0.

U 35. minuti je Okaka sretno i spretno pokupio dalekometni šut odbijen od bloka te je iza leđa obrane mirno pogodio mrežu. Morao je gol proći VAR provjeru da se vidi je li Okaka bio u zaleđu, ali je bio u dozvoljenoj poziciji i gol stoji.

Zaigrao je Spal bolje u drugom dijelu te je pokušao napraviti nešto, ali do gola nije došao. Štoviše, Spal je u 81. presjekao i treći gol kad je Lasagna ipak došao do gola nakon više promašaja.

On je u 81. minuti dobio dubinsku loptu od Fofane, dobro je primio i predriblao čak i Karla Leticu te je pogodio za 3:0. Letica je proveo svih 90 minuta na golu Spala, ali se nije dobro proveo.