Real Sociedad 2:3 Granada
Granada

Nastavak muka po Sociedadu, Granada se slavljem ubacila u borbu za Europsku ligu

Matej Kačan • petak, 10.07.2020.

35. kolo španjolske La Lige nastavljeno je susretom u San Sebastianu gdje je domaći Real Sociedad odigrao tek 2:3 s Granadom koja se potpuno uključila u borbu za Europsku ligu i zaostaje tek za bod...

Borba za mjesta u Europskoj ligi je bespoštedna u španjolskom prvenstvu. Upravo susret dviju ekipa koje pucaju na ta mjesta je odigran u San Sebastianu, a nakon svega je Granada s 3:2 pobjedom došla tek na bod od svog suparnika.

Nakon prvog poluvremena je Sociedad mogao biti izrazito nezadovoljan rezultatom u odnosu na prikazano. Dominirao je domaćin i redao prilike, ali je Granada poentirala iz praktički jedina dva ozbiljna napada.

U 21. je Antonio Puertas glavom pospremio Duarteov ubačaj u mrežu, a u 43. je pogrešku obrane u procjeni lopte iskoristio Roberto Soldado koji potom zaobilazi golmana i zabija za 2:0.

No vrijedi napomenuti da je i Sociedad imao dvije fantastične šanse, ali se tragičarom prvog dijela može nazvati Ander Muguruza koji je pogodio stativu u 38. minuti, ali i u nadoknadi prvog dijela.

Real Sociedad - Granada Rezultati uživo

U drugom poluvremenu gledamo istu sliku, ali uz efikasniji Sociedad. Presjekao je domaćin odmah na startu drugog dijela, već u 47. minuti nakon kornera se lopta odbija do Mikela Merina koji na sedam metara pokazuje snalažljivost i zabija za 2:1.

Nastavio je Sociedad prijetiti i igrati bolje, a to je naplatio tek u 83. minuti. Mikel Oyarzabal je na šest metara došao do povratne lopte Djouahre te je zabio za svoj deseti prvenstveni pogodak uz isto toliko asistencija.

I već su svi bili spremni na remi, ali se s tim nije složio Duarte. Asistent za prvi gol je nastavio ubojito raspoloženje Granade koja je zabila i treći gol iz trećeg ozbiljnog napada, a ovaj je put Duarte bio taj koji se našao na drugoj strani dobrog ubačaja te u 88. postavlja 3:2.

Sociedad je ostao sedmi i na mjestu koje donosi Europu usprkos porazu, ali s 51 bodom opasno visi. Prijeti Valencia s 50, ali i Granada koja je današnjim slavljem preskočila Bilbao te je sad na diobi s Valencijom na 50 bodova tri kola do kraja prvenstva.