Barcelona nastavlja utrku s Realom, Atletico uz dosta muke do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 12.07.2020.

Barcelona je upisala novu pobjedu i tako smanjila privremeno zaostatak za madridskim Realom na samo jedan bod...

Barcelona je preživjela gostovanje u Valladolidu i iako još jednom nije briljirala u svom nastupu. Slavila je 1:0 u susretu u kojem je ponovno imala velik posjed, ali malo udaraca prema golu.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Barceloni koja je bila bolja i takvu igru okrunila je pogotkom. U 15. minuti Barcelona je izludila obranu Valladolida sitnim vezom, brojnim kratkim dodavanjima i onda ključnim Messija u 16 metara za Artura Vidala koji precizna pogađa s 13-14 metara iskosa.

U nastavku susreta Valladolid se oslobodio i otvorenije krenuo prema naprijed, imao je i nekoliko lijepih prilika, ali nije realizirao nijednu i ostalo je 1:0.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 57. minuti.

Atletico je dosta toga istrpio za pobjedu protiv Betisa. Gosti su odigrali dosta dobru utakmicu, imali su dovoljno prilika, ali napadači nisu bili precizni.

Već u 22. minuti domaćin je došao do pogotka, ali VAR ga nije priznao. Ista stvar i u 36. minuti kada je Alvaro Morata zabio, no niti ovaj pogodak nije bio priznat.

U završnici prvog dijela oba trenera morala su povući izmjenu pa su tako igru napustili Kieran Trippier i Andres Guardado.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu Diego Simeone povlači još tri izmjene i dvije minute kasnije vjerojatno je požalio jer Mario Hermoso zbog prekršaja s leđa zarađuje isključenje. Naravno, ubrzo je morao napraviti i petu izmjenu, ali do kraja susreta Atletico je uspio i zabiti i sačuvati mrežu i slaviti. Pogodak je postigao Diego Costa nakon ubačaja Carrasca iz prekida.

Osasuna je dobila Celtu 2:1 golom u samoj završnici susreta. Filip Bradarić kod gostiju je igrao od 66. minute.

Poveli su gosti golom Santija Mine već u desetoj minuti, ali domaćin je napravio preokret pogocima Enrica i Josea Arnaiza.