Premiership, 35. kolo, 12.07.2020, 13:00 h
Wolverhampton 3:0 Everton
Everton

Wolvesi pobjedom protiv Evertona i dalje u igri za Ligu prvaka

Jan Šneler • nedjelja, 12.07.2020.

U 35. kolu Premierlige, Wolvesi su na svom terenu rutinski svladali Everton (3:0) i još uvijek zadržali šanse za nastup u Ligi prvaka...

Borba za nastup u europskim natjecanjima u engleskoj Premierligi dolazi u završnu fazu. Osim Liverpoola i Manchester Cityja (osim ako arbitražni sud potvrdi suspenziju), nitko drugi nema zagarantiran put u Ligu prvaka. Tome se nadaju Wolvesi koji su u 35. kolu svladali Everton s 3:0.

Od prve minute domaći su bolje krenuli u susret. Prilika nije bilo na pretek, ali Everton nije uspijevao nikako doći bliže golu Wolvesa. Domaći su malo pomalo pritiskali i držeći susret pod kontrolom, čekali pravu priliku za vodstvo.

Wolverhampton - Everton Rezultati uživo

Do njega nisu došli iz čiste igre već iz kaznenog udarca i to u sudačkoj nadoknadi. Lucas Digne je potpuno nepotrebno srušio Daniela Podencea na rubu kaznenog prostora i donio Wolvesima priliku da povedu. Raul Jimenez bio je precizan s bijele točke.

Wolvesi su sjajno završili prvo poluvrijeme, a istim ritmom su i započeli nastavak. U 46. minuti Leander Dendocker najviši je u skoku i glavom pogađa za 2:0. Gosti su bili potpuno slomljeni, a domaći su tražili priliku za potvrdu pobjede.

Uspijevao je Everton nekako odoljeti brzim pritiscima, ali na kraju su gosti pokleknuli u 74. minuti. Sjajnom dugom loptom Ruben Neves izbacio je u priliku Dioga Jotu koji sjajno tuče u prvi kut gola i matira Jordana Pickforda. Konačnih 3:0 za Wolvese i nastavak borbe za mjesto u Ligi prvaka. Što se tiče Evertona, ovo je bio i kraj njihovih nadanja da bi možda mogli doći do Europe.