Genoa
Genoa 2:0 Spal

Letica skinuo penal, ali ipak završio s dva gola u mreži

Matej Kačan • nedjelja, 12.07.2020.

U susretu 32. kola Serie A, domaća Genoa je s lakih 2:0 svladala Spal koji se polako oprašta od prvoligaškog društva. Golman gostiju Karlo Letica je obranio penal i spasio svoju momčad težeg poraza...

Dvoboj dviju ekipa koje se nadaju ostanku u Serie A u Genovi je ipak pripao domaćinu koji ima većih prava nadati se ostanku, dok gostujući Spal ide kući s dvije lopte u reži i polako se oprašta od prvoligaškog društva.

Genoa - SPAL Rezultati uživo

Tako je Spal i igrao na gostovanju, najistaknutiji pojedinac gostiju bio je hrvatski vratar Karlo Letica usprkos činjenici da je primio dva gola. Spal je bio potpuno nenadahnut i u 90 minuta je uputio tek tri udarca bez šuta u okvir gola.

Napadala je Genoa koja do vodstva dolazi preko najiskusnijeg, starog lisca Gorana Pandeva. Makedonac je primio loptu na 14 metara, prebacio svog braniča i s desne strane pogodio suprotni kut Letice za 1:0.

Može Genoa do povećanja vodstva u 37. kad je dobila penal, ali Falque puca jako slabo u lijevu stranu. Pročitao je to bivši Hajdukov vratar koji s lakoćom hvata loptu i pruža svojoj momčadi malo nade.

No to nisu znali iskoristiti napadači Spala i taj trenutak neće biti prijelomni za rezultat. Prijelomni trenutak ipak je bio onaj u 54. minute kad danski reprezentativac Schöne iz slobodnjaka s 20-ak metara fantastično pogađa Letičin gornji lijevi kut, a hrvatski je vratar nemoćan.

Nestala je tu svaka rezultatska neizvjesnost pa Genoa skače na 17. mjesto i čeka ishod susreta Cagliari - Lecce. Spal je ostao na 19 bodova i posljednjem mjestu te mu do Genoe koja je u zoni spasa nedostaje čak 11 bodova koje treba nadoknaditi u šest preostalih kola.