Premiership, 35. kolo, 12.07.2020, 20:00 h
Bournemouth 4:1 Leicester City
Leicester City

Leicester se raspao u posljednjih pola sata, ugroženo četvrto mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 12.07.2020.

U susretu 35. kola engleske Premier lige, Bournemouth je kod kuće s 4:1 svladao Leicester koji je vodio sve do 65. minute. Bournemouth nastavlja borbu za ostanak, dok Leicesteru visi četvrta pozicija...

Nastavlja se neprepoznatljiva forma Leicestera. Apsolutni hit prvog dijela prvenstva u nastavku pokazuje ogromne amplitude od utakmice do utakmice, ali i unutar samih susreta. Takav je bio susret i protiv Bournemoutha koji se bori za ostanak i bio je zreo za poraz.

Bournemouth - Leicester City Rezultati uživo

No Leicester je nakon vodstva stao i potpuno se raspao te je u zadnjih 25 minuta dozvolio fenjerašu četiri gola i preokret. U prvom dijelu je Leicester u potpunosti izdominirao protivnika koji je mogao biti sretan što gubi samo 1:0 i to pogotkom Jamieja Vardyja koji je stigao na odbijanac od obrane nakon pokušaja Iheanachoa.

Usprkos velikom broju pokušaja, Leicester ne dolazi do povećanja vodstva u prvom dijelu, a na teren u drugom poluvremenu izlaze potpuno drugačije ekipe. Gosti su nestali, a Bournemouth je počeo igrati kao ekipa kojoj je potreban svaki bod.

To se počelo isplaćivati u 65. minuti kad Wilfred Ndidi ruši Wilsona u svojih 16 metara, a s bijele točke je siguran Stanislas. Tri minute iz pakla za Leicester se nastavljaju u 67. kad 2:1 postavlja Dominic Solanke, a nakon toga živce potpuno gubi branič gostiju Soyuncu koji se u mreži zapleo s protivničkim igračem te ga divljački ruši van igre i zarađuje izravno isključenje.

Leicester u raspadu, s prosutim vodstvom i s igračem manje je bio zreo za pucanje, a to se i dogodilo. U 83. Stanislas pokušava s desne strane, a šut se odbija od Evansa, mijenja smjer i ulazi u mrežu za autogol i velikih 3:1.

Točku na i stavlja Solanke u 87. svojim drugim golom i nevjerojatnim četvrtim u samo 22 minute. Napadač Bournemoutha je iskoristio novu grešku obrane, presjekao je dodavanje i došao sam na Kaspera Schmeichela kojem gura loptu kroz noge za velikih 4:1.

Bournemouth ovim rezultatom nastavlja lov za zonom spasa jer leži na 18. mjestu s 31 bodom. No 16. i 17. mjesto drže West Ham i Watford sa samo tri boda viška i u preostala tri kola Bournemouth može doći do ostanka. Leicester je četvrti s 59 bodova, ali ga pobjedom nad Southamptonom može preskočiti Manchester United koji ima bod manje i u naletu je.