Villarreal i Valladolid završili sezonu uvjerljivim domaćim pobjedama

Matej Kačan • nedjelja, 19.07.2020.

U dvostrukom nedjeljnom programu u La Ligi, svoje su ligaške sezone završili i Valladolid pobjedom nad Betisom te Villarreal i Eibar svojim susretom u kojem su Žuti slavili s 4:0...

Pomoću furioznih posljednjih 20 minuta u kojima je zabio četiri gola, Villarreal je svladao Eibar s 4:0 te je osigurao svoju petu poziciju i nastup u skupinama Europske lige sljedeće sezone. Postojala je šansa da porazom Villarreala Sociedad skoči na peto mjesto, ali se to neće dogoditi.

Villarreal je na dva vezana poraza i u ovoj utakmici naslonio vrlo loših prvih 5 minuta u kojima je Eibar bio nešto bolji, ali nije bilo golova u prvih 45 minuta. Nije ih bilo ni u prvoj polovici drugog dijela, ali u 71. kreće vatromet.

Otvorio je sve Andre-Frank Anguissa koji je iskoristio dubinsko dodavanje Santija Cazorle da izbije sam na jednog braniča i vratara i sjajnim driblingom slomi stopera te poentira. U samoj završnici na scenu stupa Gerard Moreno koji dva gola potpuno "ubija" utakmicu.

Prvo je sjajno pogodio u 86., a tri minute kasnije s lijeve strane prima loptu u tranziciji i poentira u bliži kut. Točku na i je postavio Moi Gomez u četvrtoj minuti nadoknade nakon što je upisao i asistenciju za Morenov drugi gol.

U dvoboju donjeg doma tablice je svoju seriju od tri poraza prekinuo Valladolid koji će ostati na svom 13. mjestu, dok je treći poraz u nizu upisao Betis koji će sezonu završiti na 15. mjestu.

Završilo je 2:0 za domaćina, koji je iskontrirao Betis te ga je prvi put presjekao pogotkom Guardiole koji je glavom zabio s 12 metara nakon tranzicije i ubačaja Alcaraza. Konačan rezultat djelo je Planoa koji je primio loptu na 10 metara, okrenuo se i pogodio lijevi kut u 63. minuti.

Tako je situacija u donjem dijeli ljestvice riješena, ostaje samo pitanje toga hoće li ispasti Celta ili Leganes. Leganesu treba pobjeda protiv Reala i poraz ili remi Celte kod Espanyola.