Fiorentina napokon do domaće pobjede, Genoa gura Lecce prema ispadanju

Matej Kačan • nedjelja, 19.07.2020.

U četverostrukom programu Serie A u 19:30 su sve pobjede odnijeli domaćini, a posebno je važna ona Genoina nad Lecceom u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu...

U direktnom dvoboju koji će u mnogočemu odlučivati u borbi za ostanak, Genoa je kod kuće uspjela svladati Lecce i podebljati svoju prednost u sigurnoj zoni na četiri boda ispred svog protivnika koji ostaje na 18. mjestu i sve je bliže putu prema Serie B.

Previše je grešaka počinio Lecce da bi došao do pobjede i zaslužio ostanak. Nakon ranog gola Sanabrije iz sedme minute, Lecce do poluvremena ima sjajnu šansu za izjednačenje jer je u nadoknadi dobio penal. No Mancosu je šansu zapucao, ali se iskupio u 60. minuti kad je izjednačio.

I remi te ostanak na bodu zaostatka bi bio prihvatljiv za Lecce, ali današnji gos puca sam sebi u nogu u 81. minuti kad se jedan udarac sa 16 metara od stative odbija od leđa vratara Gabriela i ulazi u mrežu za pobjedu Genoe.

Do domaće pobjede u samoj završnici je stigao Napoli koji tako nije dozvolio Milanu da ga prestigne. Dugo je Udinese držao 1:1 i bod nakon što je poveo u 22. golom De Paula koji je sam na desnoj strani primio ubačaj i nebranjen pogodio.

No izjednačio je u 31. Milik koji je bio brzih refleksa na pet metara na povratnoj lopti, a taj rezultat stoji do pete minute nadoknade kad Politano sjajnim udarcem sa 16 metara pogađa od gredu u gol za pobjedu. Napoli se vratio na šesto mjesto s istih 56 bodova koliko ima i sedmi Milan.

Napokon je do domaće pobjede stigla i Fiorentina koja je brzo došla u vodstvo protiv Torina. Nakon samo 75 sekundi igre je jedan udarac gostujući igrač Lyanco skrenuo u svoju mrežu, a nakon toga se igra umrtvila. Nije bilo uzbuđenja do 75. minute kad Franck Ribery vuče kontru i pronalazi Patricka Cutronea, a ovaj zabija za konačnih 2:0. Milan Badelj je ostao na klupi domaćih.

U derbiju začelja su se susrele dvije momčadi koje su se već i oprostile sa Serie A. I u ovom susretu je slavila domaća momčad jer je Brescia preokrenula Spal na čijim je vratima bio Karlo Letica i koji matematički ispada.

Poveo je Spal preko Daboa u 42. minuti, a u posljednjih 20 minuta preokret Bresciji donosi Čeh Zmrhal koji je prvo silovito pogodio s 13 metara pokraj nemoćnog Letice, a u drugoj minuti nadoknade je mirno pogodio suprotni kut s desne strane.