Genoa se opire ispadanju, slavljem u gradskom derbiju zadržala prednost nad Lecceom

Matej Kačan • srijeda, 22.07.2020.

Iz peterostrukog programa u sklopu 35. kola Serie A najviše se može izdvojiti borba za ostanak u kojoj je Lecce svladao Bresciju, ali mu to ne znači ništa jer je Genoa slavila protiv Sampdorije te je zadržala prednost od četiri boda...

Središnji susret večeri je bio inače vatreni gradski derbi Sampdoria - Genoa koji je bio bez navijača pa je bio bez one vatrene draži, ali je ipak ponudio zanimljiv susret. Pobjedu je odnijela Genoa koja je ta tri boda nasušno trebala za ostanak u ligi.

Povela je Genoa koja je povela u 22. minuti preko Domenica Criscita koji je realizirao penal, a izjednačio je Gabbiadini u 32. Mogla je Genoa do poluvremena do novog vodstva,ali je u trećoj minuti nadoknade poništen gol Lerageru.

Ipak je isti igrač zabio za vodstvo i pobjedu u 72. minuti i Genoa zadržava prednost od četiri boda na 17. mjestu ispred Leccea koji je svojski potrudio i kod kuće je deklasirao Bresciju. Dvostruki strijelac za Lecce je bio Lapadula, a jedan je dodao Saponara, dok je za Bresciju zabio Dessena.

Situacija na dnu je takva da su Brescia i Spal i matematički ispali, a Lecce još teoretski može dohvatiti Genou ili Udinese koji svoj susret 35. kola igra protiv Juventusa. Spal je ostao na svojih 19 bodova porazom od Rome.

Rimljani su iskoristili kiks Napolija da pobjegnu Napolitancima na pet bodova i preskoče Milan na petom mjestu, a to su učinili u maniri nasilnika koji je uništio Spal sa 6:1 na čijem se golu nije baš dobro proveo Karlo Letica.

Njega je u desetoj minuti načeo baš sunarodnjak Nikola Kalinić koji je iskoristio golmanovu grešku i poslao odbijanac u gol. Izjednačio je Spal preko Cerrija u 24. minuti, ali do kraja će fenjeraš dobiti još pet golova.

Počelo je preko Pereza u 38., a nastavilo se s četiri gola u drugom dijelu. Aleksandar Kolarov je u 47. otvorio drugi dio golom, a Peres je s dva gola podigao na 5:1. Sve je u nadoknadi dovršio Zaniolo.

Druga dva susreta su završila remijima. Inter i Fiorentina su uz 75 minuta Milana Badelja i 14 minuta Marcela Brozovića podijelili bodove bez pogodaka, dok je Ivan Jurić nakon potpisa novog ugovora s Veronom remizirao protiv momčadi s kojom ga se povezivalo.

Fabio Borini je doveo Veronu u vodstvo u 56. minuti, a u 67. je konačan rezultat postavio Simeone Zaza. Verona je tako nastavila svoj ritam remija i leži na devetom mjestu, dok je Torino 15. ispred društva koje se bori za ostanak.