Bologna 3:2 Lecce
Lecce

Barrow u nadoknadi donio Bologni pobjedu i gurnuo Lecce prema ispadanju

Matej Kačan • nedjelja, 26.07.2020.

Nogometnu nedjelju u Serie A su otvorili domaća Bologna i Lecce kojem su bodovi bili prijeko potrebni u lovu na Genou i 17. mjesto. Lecce je nakon povratka s 2:0 ipak ostao kratak u nadoknadi...

Nogometaši Leccea ipak nisu uspjeli iskoristiti poraz Genoe od Intera da joj se približe unutar distance od jedne utakmice razlike. Lecce je gubio od Bologne u ranoj fazi, do kraja je ipak uspio izjednačiti, ali i primiti gol u nadoknadi koji ga vjerojatno baca u Serie B.

Bologna je slavila 3:2 te Lecce sad ima gotovo nemoguć zadatak. Razlika Genoe i Leccea je četiri boda i Lecceu trebaju dvije pobjede u zadnja dva kola uz dva poraza Genoe. Već nakon pet minuta je bilo 2:0 i bodovi su za Lecce izgledali kao nemoguća misija.

U drugoj je susret pogotkom otvorio Rodrigo Palacio koji se dobro snašao nakon gužve na petercu pa je iz okreta poentirao s tri metra udaljenosti. Nije se Lecce ni oporavio od tog šoka, a već je bilo 2:0.

Roberto Soriano je sjajno povukao solo dribling te je nebranjen s 18 metara potegao u donji kut gostujućeg vratara za udvostručenje vodstva. Mogla je biti i veća razlika do poluvremena jer je dvije sjajne šanse uz jednu stativu propustio Musa Barrow koji će se ipak za sve odužiti.

Bologna - Lecce Rezultati uživo

Nadu Lecceu pruža Marco Mancosu u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, a u siromašnom drugom dijelu Lecce ipak dolazi do izjednačenja, i to u 66. minuti preko Filippa Falca koji je sjajno pogodio za 2:2.

Napao je Lecce i tražio preokret i približavanje Genoi samo na bod. No u trećoj minuti nadoknade se dogodilo upravo suprotno jer Barrow popravlja svoje promašaje iz prvog dijela. Lecce je na suprotnu polovicu izašao s puno igrača, Bologna je uzela loptu i povela kontru i premalo je igrača branilo gol gostiju.

Barrow zato nije imao težak posao pogoditi mrežu nakon povratne lopte sa sedam metara i baciti u očaj navijače Leccea koji su gotovo pola sata živjeli u velikoj nadi da će ostanak postati realnost.