Lazio uništio Veronu, Immobile do 34. ligaškog gola

Matej Kačan • nedjelja, 26.07.2020.

U četverostrukom programu 36. kola Serie A vrijedi izdvojiti susret u Veroni gdje su Ivan Jurić i njegova momčad teško nastradali od strane Lazija i Cire Immobilea koji je zabio nova tri gola...

Kako je borba za europska mjesta, a i za prvaka u Serie A praktički riješena, najzanimljivije ostaje za vidjeti veliki dvoboj u ligaškim golovima između Cristiana Ronalda i Cire Immobilea. Nakon utakmice u Veroni Immobile ima veliku prednost, a istovremeno se i izjednačio s Robertom Lewandowskim.

Obojica su na vrhu liste europskih strijelaca s po 34 ligaška gola, ali Immobile do kraja ima još dva kola za potući sve rekorde koji stoje u Serie A već desetljećima. Ciro je u večer ušao s 31 golom, ali je Ivan Jurić sa svojom ekipom dobro osjetio gnjev Lazija.

Do 38. minute nije bilo golova, ali je onda susret otvorio Amrabat iz penala za prednost Verone. No do kraja će na terenu postojati samo jedna momčad i jedan čovjek u napadu. Već do poluvremena je iz penala poravnao Immobile za svoj 32. ligaški pogodak, ali ni tu nije stao.

U 56. na scenu stupa Sergej Milinković-Savić koji prvo sjajno iz slobodnjaka postavlja 2:1, a sedam minuta kasnije asistira Correi za 3:1. Jasno je već tu bilo da Verona više nema šansi, ali je u završnici opet na svoje došao Immobile.

Sjajni Talijan u 84. zabija svoj drugi pogodak večeri, a 33. u ligi sjajnim lobom u tranziciji nakon dodavanja Jordana Lukakua, a u četvrtoj minuti nadoknade realizira drugi penal za hat-trick za vrh ljestvice najboljih europskih ligaških strijelaca.

Penalima su se pogostili i nogometaši Rome koji su baš na taj način svladali Fiorentinu. Po jedanaesterac u svakom poluvremenu koje je realizirao Veretout bili su dosta da nadvise pogodak Milenkovića iz 54. minute i osiguraju Romi sigurnu udaljenost ispred Milana na petom mjestu. Hrvati Badelj i Kalinić su gledali susret s klupe.

Susret Cagliarija i Udinesea je s klupe gledao i Marko Rog čija je momčad opet izgubila te ju je Udinese preskočio i zasjeo na 13. mjesto ljestvice. Pogodak vrijedan pobjede je zabio Stefano Okaka već u trećoj minuti.

Čak niti Karlo Letica nije mogao popraviti prosjek minuta za Hrvate jer je i on ostao na klupi Spala koji je Torinu otkinuo bod. No neće se Torino buniti jer je remijem otišao na sedam bodova od 18. Leccea i ostanak je siguran.

Torino je u vodstvo doveo Verdi u 57. minuti, a izjednačio je D'Alessandro u 80. minuti za prvi bod Spala nakon dugog niza poraza.