Joe Bryan neočekivani junak Fulhama, s dva gola u produžecima odveo ga u Premier ligu

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.08.2020.

Fulham se vratio u Premier ligu pobjedom u produžecima finalnog dvoboja doigravanja protiv Brentforda. Fulham je odnio pobjedu 2:1 golovima Joea Bryana...

Sezonu nakon što je ispao iz Premier lige, Fulham se ekspresno vratio. Pridružio se Leedsu i West Bromwich Albionu kao novi sudionik Premier lige i to zahvaljujući pobjedom 2:1 nakon produžetaka na Wembleyju protiv gradskog rivala Brentforda.

Joe Bryan bio je neočekivani junak, branič koji vrlo rijetko postiže pogotke, ovaj put zabio je oba te donio Fulhamu veliku nagradu.

U 105. minuti uhvatio je na spavanju Davida Rayu, vratara Brentforda kada je iz slobodnjaka s 30 metara malo iskosa ne posebno jakim udarcem pogodio u sam kut. Raya je kao i svi očekivao nabačaj, stajao je potpuno krivo i nije stigao dohvatiti loptu.

U 117. minuti ponovno Bryan ulazi u fokus. Odigrao je dupli pas s Mitrović, došao sam pred vratara Brentforda i onda rutinski pogodio za 2:0.

Brentford je u trećoj minuti nadoknade uspio smanjiti na 2:1 golom Dalsgaarda nakon dodavanja glavom Norgaarda, ali bilo je prekasno, nakon toga nije bilo prilike za potpuni povratak.

73 godine Brentford čeka na Premier ligu i nikada u tih 73 godine nije bio bliže od ove sezone. Imao je priliku i u regularnom dijelu i sada u doigravanju, ali u ključnim trenucima ipak je padao.