Lovren u debiju osvojio Superkup sa Zenitom, Ćorluka strijelac za Lokomotiv

Branimir Korać • petak, 07.08.2020.

Dejan Lovren odigrao je prve minute u dresu Zenita i odmah podigao trofej. U Superkupu je igrao protiv Lokomotiva iz Moskve i upisao pobjedu 2:1...

Nova ruska sezona otvara se susretom Superkupa u kojem je Zenit kao osvajač dvostruke krune igrao protiv moskovskog Lokomotiva koji je bio drugi u prvenstvu.

Zenit je i ovdje bio bolji, slavio je 2:1 i uzeo trofej, a debi je upisao Dejan Lovren. Lovren se nije proslavio kod jedinog gola Lokomotiva, pobjegao mu je Vedran Ćorluka i pogodio mrežu.

Zenit je poveo u 14. minuti kada je Santos ubacio s lijeve strane, lopta je bila previsoka za Ćorluku, a kasnio je Cerqueira i između njih je uskočio Artjom Dzjuba i glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Zenit je povećao vodstvo u 69. minuti kada Magomed Ozdoev zakucava loptu od grede u gol krasnim udarcem s 18 metara.

Samo dvije minute kasnijeAnatolij Mirančuk ubacuje iz kornera, Ćorluka utrčava iz drugog plana pokraj Lovrena i nogom skreće loptu u mrežu.

Do kraja promjena nije bilo, a hrvatski stoperi izuzev tih pogrešaka kod gola odigrali su dosta dobru utakmicu.