Azarenka do prve pobjede nakon više od godinu dana, svladala upravo Donnu Vekić

Branimir Korać • nedjelja, 23.08.2020.

Donna Vekić zaustavljena je već u prvom kolu u New Yorku. Iako je igrala protiv bivšeg svjetskog broja jedan, ušla je u meč kao favorit, no nije to i potvrdila...

Viktoria Azarenka zadnju pobjedu ostvarila je još 13. kolovoza prošle godine u Cincinnatiju zahvaljujući predaji Belinde Bencic, a zadnju pobjedu u završenom meču ostvarila je tjedan dana prije toga u Torontu gdje je svladala Camilu Giorgi.

U tako lošem nizu došla je u New York na reket Donni Vekić koja ju je svldala dva puta prošle godijne bez izgubljenog seta, međutim ovdje je bilo ipak drugačije, Azarenka je odigrala jako dobar meč dok Vekić nema s čim biti zadovoljna.

Vekić je imala velikih problema na svom servisu, Azarenka ga je dobro napadala i lako je dolazila do prilika za break.

Azarenka je otvorila meč s 3:0, zatim i 5:1, tu je Donna vratila jedan izgubljeni servis, ali odmah Bjeloruskinja dolazi do novog breaka i seta sa 6:2.

U drugom setu Azarenka je do breaka došla u četvrtom gemu da bi Vekić uspjela smanjiti na 4:3 i pružiti si šansu za povratak. No nije to bio njen dan, ponovno je izgubila servis i nakon toga otišla u poraz.

Azarenka će u drugom kolu igrati protiv Sloane Stephens ili Caroline Garcije.