Nice 2:1 Lens
Lens

Lens napadao, Nica Patricka Vieire zabijala i krenula pobjedom

Matej Kačan • nedjelja, 23.08.2020.

Iako je rubrika udaraca u statistici bila debelo na strani Lensa, Patrick Vieira i njegova Nica su kod kuće krenuli u prvenstvo pobjedom od 2:1...

Nogometnu nedjelju u Francuskoj, bar što se domaće lige tiče, su zatvorili Nice i Lens svojim susretom prvog kola Ligue 1 pred ograničenim brojem gledatelja. Lens je dobro otvorio susret vodstvom, a i kasnije je dominirao, ali je Nica iskoristila svoje malobrojne prilike.

OGC Nice - RC Lens Rezultati uživo

Letimičan pogled na statistiku govori da je Lens dominirao te je imao čak četiri puta više udaraca od domaćina, ali je Nica iskoristila svoje dvije prave šanse te je slavila s 2:1 i tako je Patrick Vieira pobjedom krenuo u novo prvenstvo.

Poveo je Lens u 11. minuti nakon što je Dante igrao rukom u svojih 16 metara, a s bijele točke je bio siguran Gael Kakuta nakon što je VAR potvrdio odluku suca. Mogao je Lens do 2:0 u 22., ali Ganago iz dobre šanse gađa preko gola.

Samo minutu kasnije je stigla kazna za promašaj jer je Nica izjednačila iz prve prave prilike. Kamara je dobio loptu na lijevoj strani, vratio je u sredinu gdje je Amine Gouiri koji lijepim udarcem s 15 metara posprema loptu od grede u mrežu.

U 28.minuti opet imamo igranje rukom u kaznenom prostoru domaćina i opet sudac na prvu pokazuje na bijelu točku, ali VAR demantira prvi dojam suca Miguelgorryja i nema penala, a na poluvrijeme se ide s 1:1.

U drugom dijelu gledamo dominaciju i svu silu udaraca Lensa, ali bez konkretnije šanse do 70. minute kad je Simon Banza zicer jedan na jedan zapucao u vratara, a samo pet minuta poslije je i taj promašaj kažnjen.

Opet je u središtu pažnje Gouiri koji prima loptu u tranziciji, prolazi s njom nekoliko metara i onda sjajno desnom pogađa suprotni kut korak-dva unutar šesnaesterca za 2:1. Pokušavao je Lens do kraja, ali je definitivno jedan od junaka domaćina i vratar Benitez i Nica počinje sa slavljem.