Lyon 4:1 Dijon
Dijon

Lyon krenuo pobjedom protiv Dijona uz hat-trick Memphisa Depaya

Branimir Korać • subota, 29.08.2020.

Nakon što je preskočio prvo kolo zbog kasnog završetka obaveza u Ligi prvaka, Lyon je odradio prvu ovosezonsku utakmicu u francuskom prvenstvu u drugom kolu te glatko slavio protiv Dijona...

Razigran i rastrčan Lyon nastavio je s dobrim igrama kakve je prikazivao u utakmicama Lige prvaka u nastavku sezone. U drugom kolu francuskog prvenstva ugostio je Dijon i visoko ga je svladao s 4:1.

Gosti nisu imali baš nikakve šanse, Lyon je bio puno bolji, raspoloženiji i zasluženo je slavio. Za razliku od onih utakmica u Ligi prvaka gdje je uglavnom igrao s gustim veznim redom i dosta zatvoreno, ovdje je nastupio u uobičajenoj formaciji za francusko prvenstvo, dominirao je, stvorio puno prilika i zasluženo slavo.

Nije krenuo najidealnije i u 14. minuti gosti su stigli do vodstva preko Aureliena Scheidlera koji se dobro snašao nakon što mu je prvi udarac blokiran i odmah je drugom nogom s ruba kaznenog prostora pogodio u kut.

Međutim do odlaska na odmor Lyon je posve okrenuo priču i s tri gola od 39. do 45. minute poveo s 3:1. Memphis Depay zabio je iz penala i igre, a Wesley Lautoa pomogao je autogolom.

U drugom dijelu Depay je realizirao još jedan kazneni udarac, stigao do hat-tricka i postavio konačnih 4:1.