PPD Zagreb teško stradao u Szegedu, prvo poluvrijeme jako loše

Branimir Korać • subota, 29.08.2020.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su visok poraz u pripremnom dvoboju protiv Szegeda koji je odigran u Mađarskoj...

Velik i jak protivnik za PPD Zagreb pokazao se prejakim. U gostima kod Szegeda poražen je s visokih 36:26 u susretu u kojem je sve bilo jasno već u prvom poluvremenu kada u igri Zagreba praktički ništa nije funkcioniralo.

Nedostajali su Marin Šipić i Miloš Božović što je hendikep, ali ne smije biti alibi za 21 primljen pogodak u prvom poluvremenu i gotovo dvoznamenkasti zaostatak za 30 minuta.

Na odmoru je bilo 21:12, pobjednik je bio odlučen, a drugo poluvrijeme izgledalo je već bolje i tu je Zagreb spriječio odlazak na još veću razliku.

"Mislim da nismo odigrali dobru utakmicu, pogotovo početak u koji smo ušli jako loše. U prvih 15-20 minuta su se već odvojili, a protiv ovako iskusne i kvalitetne ekipe, tako širokog rostera teško se poslije vraćati. Protiv takve ekipe više od ovoga nije išlo. Idući vikend nas čeka Final 4 SEHA lige za koji su naše ambicije jasne – idemo po pobjedu u obje utakmice koje su pred nama. Ne treba sada padati ni klonuti. Ovo nam je bila dobra lekcija i možda nije loše što je sada do toga došlo", ističe Mario Vuglač za službenu stranicu PPD Zagreba.

PPD Zagreb: Jandrić 10 obrana, Ašanin; Vistorop, Mrakovčić 1, Mandić 2, Božić-Pavletić 3, Burić 4, Vuglač 7, Obradović, Stojnić, Matanović 3, Ravnić, Hrstić 4, Mlakar 2, Grahovac, Vlah

MOL-Pick Szeged: Alilović, Mikler; Kallman 3, Bodo 3, Canellas 3, Henigman 2, Radivojević 3, Gaber 2, Banhidi 1, Kašparek 5, Bombač 3, Rosta 3, Žitnjikov 5, Mačkovšek 3, Kecskes