Brest 2:3 Marseille
Marseille

Ćaleta-Car dvostruki strijelac za Marseille!

Matej Kačan • nedjelja, 30.08.2020.

Napokon su na francuske terene izašli i nogometaši Marseillea koji su na startu sezone slavili s 3:2 u gostima kod Bresta, a drugi i treći je pogodak za Marseille zabio hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car...

Uz mnogo kompliciranja, ali i uz dva pogotka Duje Ćaleta-Cara, nogometaši Marseillea uspješno su krenuli u novu sezonu pobjedom na gostovanju kod Bresta. Ćaleta-Car je zabio dva gola u pobjedi 3:2 za močad s Azurne obale.

Sjajno je krenuo Marseille i već je nakon 27 minuta imao 2:0. U 20. minuti je sjajno pogodio Florian Thauvin koji je u kontri povukao s desnog krila, ušao u sredinu i zapucao s ruba 16 metara u suprotni kut.

Stade Brestois 29 - Olympique de Marseille Rezultati uživo

Samo tri minute kasnije Marseille traži penal, ali VAR nije na strani gostiju. No VAR se odužio u 27. minuti kod gola hrvatskog stopera. Thauvin je ubacio iz slobodnjaka, lopta je pogodila u glavu braniča Bresta i pala je na peterac gdje Ćaleta-Car iz prve nogom prizemno trese mrežu za velikih 2:0.

No na poluvrijeme se ipak ide s golom razlike. Zaslužan je za to Romain Faivre koji je u prvoj minuti nadoknade natrčao na odbijenu loptu na 13 metara te je nezaustavljivo zatresao mrežu za 2:1 na poluvremenu.

Imao je u drugom dijelu Brest veliku priliku kad je Gaetan Charbonnier iz blizine gađao malo pokraj gola, a tresla se i mreža gostiju, no gola nije bilo zbog zaleđa napadača domaćina.

I onda je u 80. minuti sjajni Ćaleta-Car po drugi put kaznio Brest. Opet je slobodnjak izveo Thauvin, a ovaj put je bio dovoljan trzaj glavom Hrvata koji je bio najviši u skoku za drugi gol večeras i vodstvo od 3:1.

No uspio je Brest opet smanjiti i zakomplicirati susret kad je Charbonier ipak iskoristio svoju drugu veliku šansu te je matirao vratara s tri metra nakon povratnog ubačaja s desne strane.

Bili su ovo ukupno drugi i treći gol za hrvatskog stopera koji je u novu sezonu ušao na najbolji mogući način, a Marseille nakon reprezentativne pauze ima najteži mogući ispit protiv PSG-a.