Ukrajinci krenuli pobjedom, Španjolska se spasila od poraza golom u 96. minuti

Branimir Korać • četvrtak, 03.09.2020.

Krenula je Liga nacija, a u najjačoj Ligi A odigrana su dva susreta. Švicarska je poražena od Ukrajine dok su Njemačka i Španjolska remizirale...

Ukrajina - Švicarska 2:1

Ukrajina je nastup u Ligi nacija otvorila pobjedom u Lvivu protiv Švicarske 2:1. Iako su Švicarci imali i više loptu u nogama, Ukrajinci su bili konkretniji i na kraju su stigli do pobjede.

Već u 14. minuti Ukrajina je povela kada se Andrij Jarmolenko dobro snašao u petercu Ukrajine i odbijenu loptu leđima okrenut golu petom gurnuo loptu u mrežu.

Švicarska se vratila u utakmicu u završnici poluvremena krasnim golom Harisa Seferovića koji je opalio s 20 metara i zabio za 1:1.

Ipak, u drugom dijelu Ukrajina je osigurala pobjedu, Oleksandr Zinčenko je lijepo pogodio iskosa s 14-15 metara.

Mario Gavranović ostao je na klupi svih 90 minuta.

Ukraine - Switzerland Rezultati uživo

Njemačka - Španjolska 1:1

Zvučni dvoboj odigran je u Stuttgartu gdje je Njemačka ugostila Španjolsku. U ravnopravnom i izjednačenom dvoboju pobjednika nije bilo i završilo je 1:1.

Oba gola pala su u drugom poluvremenu kada je Njemačka povela, ali Španjolska golom u 96. minuti uspjela je izbjeći poraz.

U 51. minuti Timo Werner odlično se izborio za prostor za udarac i onda d 14-15 metara pogodio za vodstvo.

Kada se već činilo da će Njemačka odnijeti pobjedu, u 96. minuti nakon udarca Rodriga glavom, pred golom je sam ostao Jose Gaya i iz blizine pogodio za 1:1.