Hrvatski dragovoljac i Opatija još uvijek stopostotni

Jan Šneler • subota, 12.09.2020.

Odigrano je još pet utakmica četvrtog kola Druge HNL, a vodeće momčadi još uvijek dobro prolaze...

Iako je još rana faza sezone i teško je donositi neke veće zaključke, prema sadašnjim pokazateljima neke momčadi već pokazuju ambicije za promociju. To su svakako Hrvatski dragovoljac i Opatija, jedine dvije momčadi sa stopostotnim učinkom.

Dragovoljac je na svom terenu u Sigetu ugostio osmoplasirano Dugopolje. Domaći su poveli u 31. minuti preko Dominika Horvata, ali gosti izjednačuju u drugom dijelu pogotkom Mateja Jukića. Pobjedu Dragovoljcu donio je Ivan Stjepanović u 76. minuti.

Istim rezultatom slavila je Opatija na gostovanju kod Rudeša. Rudešani su prvi poveli i to iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Nikola Burić. Preokret je donio Ivor Weitzer koji je ušao u drugom dijelu i s golovima u 50. i 69. minuti postavio konačnih 1:2.

Premda s igračem manje od 28. minute kada je isključen Jan Marcijuš, Međimurje je slavilo s minimalnih 0:1 kod Orijenta. Jedini pogodak djelo je Patrika Mijića iz 78. minute.

Kustošija je došla do slavlja kod Cibalije s 1:2. Gosti su sve riješili u prvom dijelu kada su gol domaćih pogodili Matej Kelava i Tomislav Havojić. Poraz Vinkovčana ublažio je Gerald Chibueze Diyoke u 72. minuti.

Dodajmo za kraj kako su Solin i Dinamo II odigrali utakmicu bez pogodaka.