Premiership, 1. kolo, 13.09.2020, 15:00 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 0:3 Leicester City
Leicester City

Johnstone spašavao u prvom, Leicester ipak do pobjede protiv Bilića u drugom poluvremenu

Matej Kačan • nedjelja, 13.09.2020.

Slaven Bilić i njegov WBA ipak nisu uspjeli dohvatiti bod ili bodove u svojoj prvoj utakmici po promociji u Premier ligu. Na njihovom je Hawthornsu bolji bio Leicester s 3:0...

Prvih pola sata West Bromwicha u prvoj utakmici po povratku u Premier ligu je bilo zadovoljavajuće, ostatak je bio za zaborav. Na Hawthornsu se Leicester nakon 28 minuta probudio te je pokazao zašto je prošle sezone bio u borbi za Ligu prvaka.

West Bromwich Albion - Leicester City Rezultati uživo

Sam Johnstone je nakon pola sata igre spašavao neriješen rezultat za Slavena Bilića s dvije sjajne obrane nakon udaraca Harveyja Barnesa u 31. i 32. minuti kad je Leicester napokon krenuo s pritiskom.

Iskazao se Kasper Schmeichel na drugoj strani u 42. nakon šuta Matheusa Pereiere pa je na poluvremenu i ponešto sretnih 0:0 kojima WBA može biti zadovoljan. No, u drugom dijelu je Leicester sigurno otišao do pobjede.

Kapitulirao je Johnstone u 57. kad je Timothy Castagne u mrežu glavom pospremio ubačaj Dennisa Praeta, a samo četiri minute kasnije se opet trese mreža WBA. No, rezultat nije 2:0 jer je Ayoze Perez u zaleđu pri pogotku.

Ipak je Leicester podigao vodstvo na sigurnu pobjedu, a u središtu pozornosti su neoprezni braniči domaćina i Jamie Vardy koji je kažnjavao prekršaje u 16 metara. Prvo je pogriješio Kyle Bartley u 73. minuti povlačenjem, a onda i Dara O'Shea te je Vardy oba puta siguran s bijele točke za visokih 3:0 u 84. minuti.

WBA do kraja nije uspio doći ni do počasnog pogotka i sezona za Bilića ne kreće na pravi način. Ako je vjerovati svim prognozama, hrvatskog trenera i WBA čeka grčevita borba za ostanak i ovaj rezultat je najava toga.