Kramarić dvostruki strijelac, Hoffenheim dalje tek nakon penala

Matej Kačan • nedjelja, 13.09.2020.

U novom setu utakmica DFB Pokala se Hoffenheim Andreja Kramarića dugo mučio na gostovanju kod Chemnitzera i skoro se osramotio, ali je Hoffenheim spasio Kramarić koji je zabio dva gola i penal u raspucavanju...

Dugo se Hoffenheim mučio protiv Chemnitzera koji se natječe u Regionalnoj ligi. Držao je niželigaš nulu na poluvremenu, a u 48. prvi gol zabija Andrej Kramarić. No, ni to nije bilo dosta jer u 59. izjednačava Freiberger i ide se u produžetak.

Tamo u 100. minuti domaćina u šokantno vodstvo dovodi Bickel, ali imamo novo izjednačenje. Opet je heroj Hoffenheima Kramarić koji poentira iz penala u 111. minuti. Nije više bilo golova i išlo se na izvođenje udaraca s bijele točke.

Ni tamo ne nedostaje drame. Hoffenheim kreće s dva pogotka, ujedno i Kramarićevim, a domaćin promašuje dva penala. No, u druge dvije serije je obrnuto pa Chemnitzer pogađa dva, a Hoffenheim promašuje dva. Odlučila je peta serija u kojoj je bundesligaš ipak pogodio, a Bickel je kod domaćina promašio i Hoffenheim ipak ide dalje teškom mukom.

Za razliku od Hoffenheima, Bayer Leverkusen je bio nemilosrdan i uvjerljiv. Šest golova u pola sata i sedam ukupno epilog su gostovanja kod Norderstedta. Zabijali su redom: Lars Bender, Amiri, Alario, Wirtz, Aranguiz, Amiri u prvom, a u 77. je 7:0 postavio novopridošli Patrick Schick.

Drugoligaš Holstein Kiel je bio gotovo pa jednako uvjerljiv kod amaterskog Rielasingen-Arlena. Poveo je domaćin u trećoj, ali Kiel već do poluvremena zabija pet komada, a onda i još dva u drugom poluvremenu.

Drugoligaš slavnog imena Stuttgart je slavio na gostovanju kod Hanse Rostock s minimalnih 1:0, a strijelac je bio Wamangituka u 42. minuti. Veliko je iznenađenje počinio član Regionalne lige Elversberg koji je kod kuće izbacio drugoligaša St. Pauli.

Povelo je St. Pauli u sedmoj minuti, ali do poluvremena okreću Schnellbacker i Dragon, a u 48. povećava Fellhauer. Strijelac za 1:1 je povisio na 4:1, a počasni pogodak za St. Pauli postiže Benatelli.

Donedavni član prve Bundeslige Paderborn je bio uspješan i siguran kod Wiedenbrücka. Već do poluvremena je 3:0 preko Michela i Srbenyja dva puta, a Srbeny u 58. kompletira hat-trick za 4:0. Konačnih 5:0 je postavio u 83. minuti. Uspješan je s 2:1 protiv Steinbach Haigera bio Sandhausen.

Osim Hoffenheima, do penala je išao i Regensburg u gostima kod Kaiserslauterna. Drugoligaš je poveo protiv kluba slavnog imena preko Vrenezija u četvrtoj minuti, a izjednačio je Kraus u 64. i nema golova do isteka 120. minute i penala.

Za Kaiserslautern je u drugoj seriji promašio Hloušek, ali Elvedi promašuje za Regensburg u četvrtoj i nakon osam izvedenih penala je 3:3. Odlučila je peta serija u kojoj je Kaiserslautern svoj penal promašio te je ispao.