Villarreal 1:1 Huesca
Huesca

Villarreal kiksao protiv novopečenog prvoligaša

Matej Kačan • nedjelja, 13.09.2020.

U prvom kolu La Lige do pobjede nije uspjela doći momčad Villarreala koja je na svom Madrigalu odigrala tek 1:1 protiv novog člana prvoligaškog društva, Huesce...

Jedan od novopromoviranih članova španjolske La lige, momčad Huesce, dobro se predstavila španjolskoj nogometnoj javnosti u prvoligaškom društvu. Huesca je uspjela u prvom kolu izboriti bot na vrlo zahtjevnom gostovanju, onom kod Villarreala na Madrigalu.

Huesca je stala u čvrst blok i nije dozvolila inače atraktivnom Villarrealu da se razmaše u prvom poluvremenu, iako su Žuti imali nekoliko dobrih šansi. Promašivao je Gerard Moreno, a dva su gola zabili Paco Alcacer i Raul Albiol. Jedini je problem bio što su ih zabili iz zaleđa.

Iz svojih malobrojnih šansi su gosti uspjeli zabiti do poluvremena i to u 42. minuti. Junak je Pablo Maffeo koji se sjurio s desne strane i sjajnim udarcem poslao loptu u donji lijevi kut.

U drugom poluvremenu je pritisak domaćina još veći, a frustracije su na vrhuncu kad Alcacer pogađa gredu u 57. minuti. Ipak će Villarreal do boda, i to iz penala. Maffeo je nakon junaka i tragičar jer igra rukom u svojih 16 metara, a penal u pogodak pretvara Moreno.

Zabila je Huesca gol u nadoknadi, ali je ovaj put VAR pomilovao Villarreal pa nakon dva poništena gola za domaćina, poništava jedan i Huesci iz istog razloga, zaleđa i susret završava s 1:1.